Skocz do zawartości
asfalt

Do 2,5k, ogólne, Dell vs Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem dotyczący wyboru laptopa. Ogólne zastosowanie, głównie praca, codziennie uruchomiono 10-12 godzin, troszkę tworzenia grafiki, czasem montaż filmu. Ważne, aby był bezawaryjny, zależy mi na jakości, by chodził bez problemu kilka lat.

Miałem przeznaczone 2000 zł, jednak postanowiłem troszkę zwiększyć - do 2500, żeby mieć coś lepszego na dłużej.

W sumie w tym budżecie znalazłem pozostały dwie propozycje: dell i lenovo.

Który wybralibyście?

 

1) Lenovo Z510 i7-4702MQ/4GB RAM/dysk 1000GB+8 GB/graf: GT740M 2GB, 2500 zł

2) Dell Inspiron 3542 i7-4510U/8GB RAM/dysk 1000GB/graf: GF840M 2GB, 2400 zł

 

Lenovo ma lepszy procesor, aluminiową obudowę, podświetlaną klawiaturę i matową matrycę, natomiast dell jest dellem i ma chyba lepszą grafikę.

Mam do dyspozycji kostkę 4GB RAM, więc pod tym względem nie ma różnicy, bo do della sobie ewentualnie dołożę.

Edytowane przez asfalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zastosowania wolałbym Lenovo Z50 z matrycą FullHD. Lenovo z510 ma paskudną matrycę. Do tego posiada i7ulv, 4GB RAM i kartę GF840 (~15% wydajniejsza od GT740)

 

Ok, dzięki za radę. http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Z50-70.125927.0.html

tu natomiast piszą, że ma jeszcze gorszą od z510 tę matrycę...

Sam nie wiem, co wybrać.

Może ktoś jeszcze pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...