Skocz do zawartości
biczuuu

Ultrabook do +/- 2000zł dla nauczycielki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak złożenie blaszaka to żaden problem, w tym temacie jestem obeznany jak Sasha Gray na grze w szachy. Nie znam kompletnie ofert żadnych firm.

Narzeczona pracuje w szkole, używa dużo przeglądarki internetowej (masa zakładek otwartych), worda, excela, powerpointa, jakieś proste programy do obróbki zdjęć - min. 4 giga ramu

Procesor max to i3, chociaż i3 to już gruba przesada.

Karta graficzna - integra spełnia wszelkie jej wymogi, złącze HDMI wymagane, D-Sub do rzutnika raczej już nieosiągalne na tym sprzęcie?

Jak najdłuższy czas pracy na baterii, ale to zawiera się w definicji ultrabooka.

Jak najcieńszy i najlżejszy, jw.

Max 13'' (11'' będzie super) - klawiatura pełnowymiarowa, numeryczna zbędna.

Dysk- no fajnie by było msata albo m.2 + gniazdo 7/9mm. Jak się nie da to samo gniazdo. (256GB sata będzie ok).
Kamera, mikrofon, to chyba standard?

Dźwięk - byleby grało.

Rozdzielczość im wyższa tym lepsza, ale 1366px to min.

Matryca obojętna.

Edytowane przez biczuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie z 13,3" masz Acer V3-371 z niskonapieciowym i3, 4GB RAM oraz matryca FullHD. Posiada aluminiową obudowę i ładny design - w sam raz dla kobiety

 

drożej biznesowy Latitude 3340 z i3ulv, 4GB RAM. O wiele lepiej wykonana obudowa + 3 letnia gwarancja Next Business Day. Posiada bardzo mocną baterię, która bije rekordowe przebiegi. Tutaj standardowa matowa matryca HD

 

Z 11,6" masz Acera V5-132P z i3ulv, 4GB RAM i dotykowym ekranem HD oraz słabszego Lenovo S210 z Celeronem, 8GB RAM i dotykowym ekranem HD

 

W przypadku tych dwóch laptopów zostaje gotówki na dysk SSD

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakość Acera stoi na wyższym poziomie niż 5 lat temu

Nie ma nawet co porównywać. Acer aby móc konkurować na rynku chcąc nie chcąc musiał podnieść jakość swoich laptopów. Obecnie jest to poziom porównywalny do asusa, lenovo w tej samej półce cenowej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru mam dwie wersje: Ten alumiowy pierwszy ACER przez Ciebie zaproponowany oraz ten: http://www.x-kom.pl/p/201777-notebook-laptop-11-6-dell-inspiron-3147-n3530-4gb-500-win8-dotyk-360.html
Czy jesteś w stanie mi coś powiedzieć więcej o tym Dellu?
Narzeczona jest zachwycona i jednym i drugim, z lekkim wskazaniem Della.
Budżet delikatnie wzrasta, bo chcę SSD zamiast HDD i 8 giga ramu.
Trochę mnie ten pentium w dellu przeraża, co to będzie za 2 lata, nie wiem czy jest opcja wymiany na i3ulv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten model Della w rękach i jeśli chodzi o jakość wykonania to jest nieźle, zawiasy dosyć solidne a to ważne w laptopie konwertowalnym (z obracanym ekranem). Wygodnie się z niego korzysta, trzeba się przyzwyczaić, że po obróceniu ekranu klawisze wystają z dołu ale wtedy są nieaktywne więc w niczym to nie przeszkadza :P

 

i3ulv ma wydajność zbliżoną do Pentiuma U. Ten Dell posiada z serii N a więc słabszy - coś za coś. Jeśli zależy Ci na laptopie konwertowalnym to zobacz sobie HP x360 z i3ulv, 4GB RAM. Jakoś wykonania na poziomie tego Inspirona. Minusem spora waga :(

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykalem tego della i jest kiepsko. Mały ekran i sie kobiecie nie podoba design. Hp odpada ze wzGledu na wage. Dotykalem tez Acera i kobieta zachwycona, że sliczny że lekki, że cienki. Teraz trzeba tylko wybrać wersję. I3+ssd+8giga i kupujemy. Byleby jak najtaniej. Gdzie?

Koles w komputroniku mówił, że w styczniu będą go mieli najtaniej na rynku, prawda li to czy kupować teraz?

Edytowane przez biczuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...