Skocz do zawartości
krzysiekx

Laptop do internetu, pracy, filmów - 2000 - 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


 


Mój ostatni laptop (Asus N71Vg) wyzionął ducha więc chciałbym kupić coś nowego. Sprzęt będzie używany do nauki i pracy (pakiet Office), internetu, oglądania filmów, ewentualnie jakieś Simsy czy mało wymagajace gry Te gry są bardzo opcjonalne, chce sprzęt, który cały czas będzie chodził płynnie, na wielu zakładkach w przeglądarce, przy otwartym filmie w VLC czy ogólnym multitaskingu - komfort użytkowania ma być możliwie jak najwyższy. Raczej ciągle będzie podpięty do gniazdka, ale dobra bateria będzie plusem, będę od czasu do czasu go wynosił. Myślałem o sprzętach marki Lenovo (Thinkpad) i Dell, ze względu na ich jakość wykonania - nie mam ochoty wymieniać sprzętu na nowy za dwa lata smile.png Dysk SSD byłby dużym plusem, preinstalowany Windows też. Macie jakieś ciekawe propozycje w tej półce cenowej?


 


Poza tym - co sądzicie o ThinkPadach serii E? Widzę, że są tutaj popuarne, jak prezentują się w stosunku do serii T?


Co sądzicie o Dell z serii Latitude?


 


PS. W sumie SSD to nie takie konieczne wymaganie, poradzimy sobie bez niego - takie dopięcie dysku przez morele.net nie kłóci się z gwarancją na sprzęt?


Edytowane przez krzysiekx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie Lenovo Z50 z i5ulv, 4GB RAM i GF840 - simsy pójdą na max bez problemu. Do tego posiada matrycę FullHD a więc większy komfort pracy

 

Z mocną baterią masz Acera E5-572G z pełnym i5, 4GB RAM, GF840 i matową matrycą FHD.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje ThinkPad E540 z i3, 4GB RAM i matową matryca HD. Za resztę można dokupić dysk SSD na złączu M.2 wtedy 2 dyski bedą wewnątrz.

 

opcjonalnie biznesowy ProBook 450 z i5, 4GB RAM i matową matrycą. 

 

Z biznesowych delli nie ma nic ciekawego w tej cenie, modele konsumenckie odstają jakością wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to Lenovo ThinkPad L540.

Nawet ciekawa propozycja, tylko dlaczego ten podlinkowany przez Ciebie model jest tak tani? Czy to jakaś świąteczna promocja? Na xkomie ten sam model jest prawie tysiąc złotych droższy

 

 

Znalazłem ciekawy test, w ktorym testują tego laptopa, ale wersję z lepszym procesorem, który niestety jest poza moim budżetem

 

http://www.notebookcheck.net/Notebookcheck-s-Top-10-Budget-Office-Business-Notebooks.98853.0.html

 

 

Ciągle zastanawiam się między E540 (problemy z baterią), L540 (dlaczego tak tanio? :D) i Latitude 3540 (podobno lepszy od E540, ale testują wersję z i5, w dodatku ta gwarancja). 

 

Edytowane przez krzysiekx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tyle w każdym sklepie konfiguracji i cen, że się gubię - w moim zasięgu są:

Latitude 3540 - i3/8GB/500GB - z systemem 2.5k / i5/4GB/500GB bez systemu za 2.5k

http://www.morele.ne...ua18dpb-661795/ - ten L540, ale nie wiem dlaczego jest tak tani

HP ProBook 450 G1 z i5/8GB/500GB i systemem za 2.5k (czyli teoretycznie lepsze wyjście niż Dell)

 

E540 wykluczyłem przez problemy jakie z nim występują, a do tych 'niebiznesowych' egzemplarzy z błyszczącymi matrycami nie jestem jeszczcze przekonany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...