Skocz do zawartości
maXan

Artefakty na GTX 660

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Borykam się od kilku dni z następującym problemem, tak jak w temacie podejrzewam że moja karta graficzna MSi GTX 660 OC ma artefakty. Główne objawy są takie że pojawia się na ekranie brak sygnału, używam ekranu ze złączem DVI ale sprawdzałem również na telewizorze z HDMI i o dziwo działało dwa razy lecz kolejnym razem był ten sam problem. Aktualnie mój komputer chodzi na tej karcie ale podczas włączania wyskoczył komunikat "Brak sygnału" potem znów działało i tak jeszcze raz. Na początku byłem przekonany że to wina kabla ale doszedłem do wniosku że to raczej wina karty graficznej dlatego zwracam się z prośbą do osób bardziej obeznanych w temacie, zanim złoże reklamacje. Zapomniałem dodać że kilka razy miałem zwieszenie ekranu i oczywiście zrobiłem reset komputera po którym ekran pokazuje ten sam komunikat. 

Edytowane przez maXan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Nie chce zakładać nowego tematu ponieważ mam podobny problem tyle, że z kartą od GB GTX770 OC. Problem nastąpił po instalacji najnowszych sterowników od NV, mianowicie na ekranie zaczęły pojawiać się artefakty (dużo małych kolorowych pikseli zgromadzonych w większe grupki), nawet zaraz po uruchomieniu komputera gdzie temperatura karty bo było jakieś 31 stopni. W grach rozjeżdżały się tekstury albo wywalało mi sterownik i wyrzucało do z gry do pulpitu, a na dole wyskakiwało powiadomienie, że "sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność".

Na początku pobrałem starszą wersje sterowników ze strony NV, przeinstalowałem ale nic to nie dało.

Drugim razem odinstalowałem sterowniki, usunąłem wszystkie pozostałości i wyczyściłem rejestry i zainstalowałem sterowniki, co również nie pomogło. (instalowałem sterowniki na których wcześniej mi karta śmigała bdb, jak i jakąś starszą wersje ze strony GB).

Problem jest jeszcze taki, że jak na komputerze nie mam zainstalowanych sterowników do karty to te problemy nie występują, nie ma śladu po artefaktach.

System jaki mam to win8.1, procek to i5 2500K podkręcony do 4,2Ghz, płyta msi p67-c45 (b3), ram GSkill, zasilacz SPC 550W.

W drugim PC karta zachowuje się identycznie, aktualizacja biosu nic nie pomogła.

Nie pozostaje mi nic innego jak oddać kartę na gwarancje chyba ?

Edytowane przez Bizonkrk17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmieniłem zasilacz na XFX core 450W i o dziwo problem ustał, więc to nie była wina karty a zasilacza SPC DEUS M1 550W, w moim przypadku. 

Tylko dziwi mnie to, że rok PC chodził bez problemowo, a nagle buum i artefakty, po podłączeniu karty do drugiego PC to samo. W obu PC jest ten sam zasilacz SPC. Czy niekompatybilność mogła zostać spowodowana biosem do karty albo sterownikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...