Skocz do zawartości
levis88

Brak dźwięku w przednim wyjściu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam płytę główną asrock z77 pro3 oraz obudowę silentiumpc brutus m23. Problem polega na tym, że nie mam dźwięku w przednim wyjściu audio. Dziś od rana trochę sprawdzałem i wyszło, że nawet z odpiętym przedni panelem program od karty muzycznej informuje mnie o wpiętych słuchawkach i mikrofonie. Jeszcze 24h temu obudowa pracowała z inną płyta główną i było wszystko ok. Da się to jakoś sprawdzić czy pozostaje serwis gwarancyjny ?

http://i.imgur.com/bUo9Kxh.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do widzenia cały czas przedniego panelu to w prawym górnym rogu masz "zaawansowane ustaw. urządzenia" I są tam opcje do rozdzielania przednich i tylnych gniazd i do wykrywania. Jeśli wyłączysz wykrywanie to przedni panel będzie widoczny cały czas. Brutus... W moim gladiusie M40 miałem zapaćkaną płytke PCB od portów USB mimo, że niczym jej nie zalałem. Efekt? Rozłączanie urządzeń podpiętych do usb (nawet tych w płycie głównej) przy skoku napięcia w sieci (np.zapalenie światła, wpięcie głośników do listwy). Przemycie Płytki cleanserdrukiem pomogło(mógłbyć to też kontroler obrotów, który przy okazji wyjąłem). Gniazda audio znajdują się na tej samej płytce, więc możesz spróbować. Jeśli nie działa tylko jeden port to przy wyłączonym pc po prostu pogmerałbym tam pędzlem zwilżonym izopropylem. Możesz też sprawdzić wtyczkę audio czy jakiś kabelek się nie poluzował/urwał i też zamiast HD audio na próbę wpiąć AC'97. Reinstalacja sterowników realtek i podpięcie innej pary słuchawek to podstawa.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...