Skocz do zawartości
maka69

Uszkodzona płyta głowna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam płyte głowna ABIT KN9. Podczas używania komputera wyskoczył BSOD (windows 8.1). Próbowałem zainstalowac system od nowa, aby zbytnio nie bawić sie z problemem lecz jednak nic z tego. System nie dał rady sie zainstalować. Wieszał się podczas bootowania z cd, albo w trakcie instalacji i pokazywał różne błedy aż w końcu po kolejnym restarcie komputera nie wykrywa dysku ani cd romu. Idac tym tropem pomyslalem ze albo to zasilacz albo plyta głowna. Poogladałem płyte głowna i znalazłem na niej pewne przypalenie.

 

WP_20150127_006.jpg

WP_20150127_007.jpg\

 

Co sadzicie o tym "uszkodzeniu"? Jest mozliwosć naprawy tej usterki i czy rzeczywiscie to jest przyczyną?

 

 

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, to może być przyczyną Twoich problemów. Czy da się to naprawić, nie sądzę, ciężko jest zrobić coś z tak cienkimi ścieżkami, a przynajmniej ja bym sobie tym głowy nie zaprzątał zważywszy choćby na ilość ścieżek do naprawy ale i ich upakowanie na bardzo małym obszarze. Z jedną czy dwoma można by się pobawić ale tutaj raczej nie ma to sensu.

Edytowane przez stachoo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyj w zaznaczonym miejscu płytę np patyczkiem kosmetycznym najlepiej zamoczonym w jakimś rozpuszczalniku (np nitro, zmywacz do paznokci) i zapodaj fotkę jeszcze raz- tylko ta ciemniejsza plama jest zastanawiająca (choć obstawiam, że to resztki kalafonii oklejone kurzem które znikną po przemyciu) - reszta to zdaje się tylko "kłaczki" kurzu.

 

Płyta wiekowa- problemu szukałbym raczej w potencjalnie wybrzuszonych kondensatorach, rozładowanej baterii podtrzymującej bios, itp. albo w innych częściach kompa, np zasilaczu.

 

BTW- Win8.1 na tak stareńkim sprzęcie?

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...