Skocz do zawartości
Bikert

Wolny LAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem jest następujący. Jestem wpięty do osiedlowej sieci LAN. Wcześniej mieszkałem w akademiku i tam wiadomo-wszystko fajnie szybko śmiga. Tutaj niestety tak nie jest. Strony internetowe otwierają się wolniej niż na modemie. Emule działa potwornie wolno. Czum to może być spowodowane? Przecież sieć osiedlowa nie może chyba działać aż tak tragicznie!!!Może powinienem zmienić jakieś ustawienia w windzie?Zaznaczam że działam na XP. Strasznie mnie to dobija. Oczywiście wiem, że nie będzie już tak samo jak w akademiku, ale to co teraz mam to jakieś nieporozumienie. Zwykłe SDI lepiej działa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żalę się tylko pytam. A takie odpowiedzi jak twoje to świetna forma nabicia sobie postów nie? Jak znasz odpowiedź na pytanie to napisz ją, a jak nie to najlepiej wcale się nie odzywaj. Czasem warto przeczytać pytanie. Ale jak go nie przeczytałeś to powtarzam jedną jego część na której mi najbardziej zależy: Czy powinienem zmienić jakieś ustawienia w windzie? Dodam jeszcze, że słyszałem o dzieleniu łącza przez windowsa dla poszeczególnych programów osobno. Może wiesz coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zaczne od poczatku

takie odpowiedzi jak twoje to świetna forma nabicia sobie postów nie?

nie. mi sie wydaje, ze moje posty nie sprowadzaja sie tylko do ich nabijania (nie zalezy mi na liczniku). jak nie wierzysz, to looknij na moje odpowiedzi.

Czy powinienem zmienić jakieś ustawienia w windzie?

jezeli nie wiemy jakie masz lacze to raczej trudno bedzie Ci powiedziec co masz zmienic (jezeli macie iDSL na 100 osob, to sie nie dziw, ze lacze jest jakie jest, z tym nic nie zrobisz)

Dodam jeszcze, że słyszałem o dzieleniu łącza przez windowsa dla poszeczególnych programów osobno

Tak dzielenie lacze ale nie dla roznych progosow tylko na poszczegolne porty. o tym slyszalem. i to sie robi na serwie....

 

dowiedz sie jakie masz lacze + czy jest serwer (jakie limity itp) + ilosc ludu, a potem sie odezwij....

 

 

 

to tez bylo nabijanie postow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bikert: Co do dzielenia lacza w windowsie miedzy poszczegolne programy to w twoim przypadku to raczej nie bedzie miec zastosowania. Gdyz watpie zeby to jakis program lokalnie u ciebie na komputerze zapychal lacze ze strony nie dzialaja poprawnie. Wplywu na to jak lacze jest dzielone "po stronie serwera" nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moge sie cieszyc :>. Mialem i mam mnustwo znajomych z akademika i czesto slysze(alem) jak cos idzie ponizej 70kB to przestaje sciagac :P. A ja mowilem wtedy poczekaj, kiedys sie wyprowadzisz z tego akademika gdzie macie conajmniej 10Mbps(czy 100Mbps) "za darmo" :P.

 

Masz pretensje do noosa - a co innego mozna napisac na pytanie dlaczego net mi zle dziala - nawet nie wiesz jakie masz lacze, ilu userow. To tak jak bys mial pretensje do lekarza, ze jest idiota bo ty mu maila wyslales, ze jestes chory a on nie wie co Ci jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie bikert ze podales nam za duzo danych....

trzeba bylo napisac tylko, "czego mi dziala wolno moja siec"

wtedy napewno ci odpowiemy

Widzę że pojawiła się kolejna mądra odpowiedź. Gratuluję wyobraźni!!! Tacy ludzie są naprawdę potrzebni :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry mojego łącza:

Charakterystyka :

- magistralowa sieć szkieletowa łącząca węzły sieci komputerowej na obszarze osiedla – 100 Mbit (Fast Ethernet)

- dostęp do lokalnej sieci komputerowej (wymiana danych z serwerem i innym użytkownikiem) - 10 MBit

Przepustowość łączy :

- 2 Mbit Polpak-T

- 9 Mbit Telia / IPartners

I skończmy przepychanki słowne bo nie po to jest to forum :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siec napewno ma mnustwo userow i zapewne firma nie udziela informacji na ten temat(co jest oczywiste, a nawet jak udziela zapewne sa nieprawdziwe)

 

Napisz ile placisz za neta to bedzie mozna cos wyspekulowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile placisz za neta to bedzie mozna cos wyspekulowac...

Płacę 50 zł ale nie bardzo wiem jak można coś z tego wydedukować. Jak potrafisz to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laczysz sie przez jakies proxy? albo gdzie robiles tego trace :?: nigdzie nie ma polski....

 

a wracajac :P jak widzisz w Twoim przypadku router nr 10 robi kaszane i masz WIELKIEGO pinga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P sora ;) :P

 

btw, to co wkleiles to jest z ich helpa ;) ta stronka cosik nie pokazuje rezultatow trace :(

 

jak chcesz miec ladne wykresy itp to sobie sciagnij VisualRoute :P fajny progs i Ci pokazuje gdzie dany komp lezy (teorytycznie, bo moja buda jest w ... nigdzie :P slad sie urywa w lublinie (moja buda jest w sopocie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...