Skocz do zawartości
sierzpo

Laptop za około 2000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Poszukuję laptopa dla swojej dziewczyny w cenie około 2000 zł +- 200 zł.

Zależy jej przede wszystkim na tym, żeby mogła używać AutoCada. Do tego chce, żeby nie był on zbyt duży i ciężki.

Zakupy będziemy robić w sklepie xkom. 

Z mniejszych wymagań chciałaby, żeby jej jakaś starsza gierka poszła, czy te nowy Simsy.

Do laptopa chciałaby oryginalny system Windows 8.

 

Z góry dziękuję wam za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autocad obciąza 1 rdzeń więc warto zainwestować w procesor z serii M z wysokim taktowaniem np. Lenovo G500C z i3m + 4GB RAM i Windowsem 8 w wersji Pro. Za resztę warto dokupić dysk SSD

 

drożej nowszy Lenovo G510 z i3m + 4GB RAM. Trochę mocniejszy procesor i dysk SSD 256GB w standardzie

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dużo fajniejsze propozycje. A jak te procesory z serii U wypadają względem serii M np. i5-4200u a i3-4000m?

Bo te procesory z serii U mają, jak widzę niższe taktowanie. 

 

2 pytanie w tych procesorach z serii U jest napisane taktowanie 1,7Ghz - 2,7Ghz, mogę się dowiedzieć o co z tym chodzi? Dlaczego jest taki przedział taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie na temat dysku SSD, czy robi on aż taką ogromną różnicę? Czy nie lepiej wziąć 8GB ramu?

 

I 2 pytanie na temat grafiki, czy grafika dedykowana w jakimkolwiek stopniu wpłynie na pracę z takim narzędziami jak AutoCad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no racja, nie zauważyłem :)

 

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/syscert/card?siteID=123112&catID=18254205&id=18844534&product=106&os=131072&hw=290

 

Czy ta karta graficzna w linku wyżej (Intel HD P4600), to ta sama karta co w tych laptopach (np. tym co podałem wyżej? Bo tam nie ma tego P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...