Skocz do zawartości
tomaszR

allegro / czy nie oszukaja

Rekomendowane odpowiedzi

witam :>

jest to moj pierwszy post po zarejestrowaniu, chcialbym sie przywitac.

Mam pytanie:

Przegladam ostatnio oferty z allegro zastanawiam sie nad kupnem jakiegos telefonu.. problem pojawia sie gdy widze ciekawa oferte i sprzedawca jest zielony... a przeciez nie kazdy ma do wydania 500-1000zł w niewiadomo co. Ale ludzi czesto kupuja i wychodzi im to na dobre. A jak bym trafil na takiego cwaniaka co by chcial mnie w konia zrobic? Powiedzmy mam jego numer konta wplacam mu pieniadze.. on sie nie odzywa co moge zrobic?

Np bym napisal do admina allegro z prosba o podanie mi ip a admin by mi dal np ip proxy.. :/ co bym mogl mu zrobic? jakie sa formy obrony? Czy po numerze konta moge dorwac oszusta? I czy np wlasciciel konta jak bym go doszedl nie morze sie w jakis sposob wyprzec? Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem phona od gostka który miał tylko 17 komentarzy oczywiście pozytywnych i nie żałuje. A z adminami allegro to daj sobie spokój albo odpowiadaja że coś jest z założenia nie możliwe albo wcale nie odpowidaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mu wpłacisz pieniądze i nie dostaniesz przedmiotu to możesz z nimi i z przedmiotem się pożegnać Allegro ma w [gluteus maximus] użytkowników Udzielą ci jedynie poradę że w takim wypadku należy iść na policję i to wszystko

 

Ja już się raz naciołem (ale se odbiłem i 2 innych typów w <span style="color:red;">[ciach!]</span>a zrobiłem :D )i już więcej nigdy nie kupię droższej rzeczy Max to do 50 zł coś kupię w ciemno a tak jak nie obejżę nie ma mowy

 

Nawet najlepsi allegrowicze z niezliczoną ilością gwiazdek potrafią W Y R U C H A Ć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakac bardzo dobrze powiedziane.

Jednemu z forumowiczów (nie pamiętan nicka) ktos sprzedał zwloną mobo co prawda nie nie było to jego wina bo płyta było fabrycznie nowa i jeszcze w zapląmbowanej foli, ale sprzetu nie wymienij. Dodam że oszust miał wówczas ponad 600 pozytywów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale panowie niema co sie klucic chodzi o to ze jak bede mial numer konta goscia a adres bedzie fake czy bede mogl go dorwac?

bo np dowiem sie kim on jest tzn jego dane, skontaktuje sie z nim a on powie ze dostal pieniadze ale nie wie za co itp i juz wydał ??

jakto z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale panowie niema co sie klucic chodzi o to ze jak bede mial numer konta goscia a adres bedzie fake czy bede mogl go dorwac?

bo np dowiem sie kim on jest tzn jego dane, skontaktuje sie z nim a on powie ze dostal pieniadze ale nie wie za co itp i juz wydał ??

jakto z tym jest?

Tak podwarunkiem że w aukcji mogą brać udział osoby które dokonały pełnej rejestracji konta, ponieważ kod sprzedaży wysyłany jest pocztą a list trzeba odebrać a to już utrudnia oszustwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale panowie niema co sie klucic chodzi o to ze jak bede mial numer konta goscia a adres bedzie fake czy bede mogl go dorwac?

bo np dowiem sie kim on jest tzn jego dane, skontaktuje sie z nim a on powie ze dostal pieniadze ale nie wie za co itp i juz wydał ??

jakto z tym jest?

Ja też niby miałem dobry adres i numer konta a jak co do czego to ni <span style="color:red;">[ciach!]</span>a kontakt z typem niemożliwy Ten koleś który mnie zrobił zrobił też wielu innych typów Próby dojścia do kolesia po adresie nic nie dały sprawa została zgłoszona na policję, do prokuratury i dalej nic wszyscy wszystko mają w [gluteus maximus] i ich to nieinteresuje :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wygrasz aukcje dostaniesz wszystkie dane sprzedajacego jakie podal przy rejestracji. W teorii powinny byc parwdziwe.

Jednak radze uwazac na koniczynki -zdecydowana wiekszosc to uczciwi poczatkujacy ale moga trafic sie oszusci :( .

 

Mozesz sprobowac podstepu :) i spytac czy mozliwy jest odbior osobisty i dokladne sprawdzenie sprzetu

(gdy koles mieszka na drugim koncu Polski piszesz ze szwagier czy ktos tam ma interesy w tym rejonie i odbierze)

popros o dokladny opis jak do goscia trafic itd....

Oszusci nie lubia takich sytuacji wiec beda unikac spotkania.

Co w takiej sytuacji zrobisz ...Twoja sprawa ja bym jednak nie zaufal takiemu delikwentowi.

Sam mialem taka sytuacje - wyslalem czlowiekowi zapytanie w trakcie aukcji czy moge odebrac sprzet osobiscie i dokladnie go sprawdzic

/blef totalny koles mieszkal jakies 300km od wrocka/

i nie dostalem odpowiedzi za to aukcje odwolal - powod cytuje

"karta sie spalila ZUPELNIE PRZYPADKOWO" -jakos nie chce mi sie w to wierzyc

 

PS Niedawno w modzie bylo handlowanie komentarzami tj. sprzedawanie tapet za 0.1zl itd. i wystawianie poztywow

w ten sposob niektorzy dorabiali sie sporej ilosci gwiazdek :evil: i wydawali sie wiarygodni

wiec radze uwazac -dokladnie czytaj komentarze i sprawdzaj za co zostaly wystawione

(chociaz dobry oszust nabija komentarze potem na jaiks czas daje sobie luz i jak strony z aukcjami znikaja z serwera zaczyna "akcje" )

 

PS2 Wiem ze troche przesadzam bo 99% allegrowiczow to uczciwi ludzie ale taki juz jestem :) i jak do tej pory wychodzi mi to na zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale panowie niema co sie klucic chodzi o to ze jak bede mial numer konta goscia a adres bedzie fake czy bede mogl go dorwac?

bo np dowiem sie kim on jest tzn jego dane, skontaktuje sie z nim a on powie ze dostal pieniadze ale nie wie za co itp i juz wydał ??

jakto z tym jest?

Tak podwarunkiem że w aukcji mogą brać udział osoby które dokonały pełnej rejestracji konta, ponieważ kod sprzedaży wysyłany jest pocztą a list trzeba odebrać a to już utrudnia oszustwa

 

ojjj i z tym jest maly walek ja mialem konto zarejestrowane dosc dawno jak jeszcze takiej opcji nie bylo i zaden list do mnie nie przyszedl :D, dopiero przychodzi do nowych osob jak sie teraz rejestruja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale panowie niema co sie klucic chodzi o to ze jak bede mial numer konta goscia a adres bedzie fake czy bede mogl go dorwac?

bo np dowiem sie kim on jest tzn jego dane, skontaktuje sie z nim a on powie ze dostal pieniadze ale nie wie za co itp i juz wydał ??

jakto z tym jest?

mozna i dorwac ale sprawa by musiala trafic do sadu, i droga sadowa dowiadywac sie z banku o danych takiej osoby potem po serwerzy lub tepse sowiedziec sie po jakich stronach chodzi i moze bys trafil na allegro do twojej aukcji wtedy by nie mial sie z czego wymigac, ale to jak mowie droga sadowa a wiadomo ze w polse to bedzie dlugo trwalo wiec i tak kasy mozesz potem nie widziec minimum pol roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...