Skocz do zawartości
toman

Asus H81M-Plus nie kręci [lame mode]

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

 Płyta jak w temacie + G3258 = brak OC pod Windą.

 

Co prawda CPU-Z pokazuje ustawiony mnożnik (42x), ale pod obciażeniem nie przekracza 32x. Jeszcze ciekawszy jest temat napięć, w UEFI ustawiłem Offset na 0.05V, jednak CPU-Z nie wychodzi poza domyślne 1,05.

 

Znalazłem w sieci następujacą solucję: "Boot Performance Mode - TURBO PERFORMANCE (Notew : Windows will not let the CPU run over 3.2GHz default unless you set this to Turbo)"

 

http://forums.anandtech.com/showpost.php?p=36945027&postcount=230

 

Jednak w moim przypadku to nie działa.

 

Pytanie zatem jest następujące: Gdzie jest ten magiczny przycisk "Zacznij się w końcu kręcić", ewentualnie "kto sobie robi ze mnie żarty i gdzie jest ta ukryta kamera"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz bios?

Jak uzywalem win10 to po np update systemu albo po restarcie czasami procesor wracał do domyślnych ustawień mnożnika. Pod Win7 cały czas trzyma ustawione parametry. Vcore ustaw na manual tak samo VCCIN. zobacz sobie moj sceen z sig jeszcze robiony pod win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wpadłem na to. W zakładce AISuite odpowiadającej za overclocking wystarczyło kliknąć na apply po przestawieniu mnożnika powyżej def i tadaa.

 

Niestety po restarcie czasami należy te ustawienia "odświeżyć", bowiem znów wraca ściana 32x.

 

Hate dla UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...