Skocz do zawartości
bnkic1

Bardzo mobilny laptop do programowania, ale nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum, witam więc wszystkich forumowiczów. W najbliższym czasie mam zamiar zakupić laptop/ultrabook. Przeznaczony byłby głównie do programowania (praca, własne projekty, studia) po podłączeniu do monitora, ale nie tylko. Chciałbym, żeby był bardzo mobilny. Chciałbym mieć na nim dwa systemy - unix-like: Ubuntu/Debian + Windows. Najbardziej wymagające zadania jakie mogą być przed nim postawione:

- uruchomione wymagające IDE + serwer (różne - Tomcat/node/apache) + konsola + przeglądarka + odtwarzacz muzyczny + drugi monitor full HD,
- odtwarzanie filmu wysokiej jakości full HD,
- uruchomiony Corel (proste prace graficzne) lub PhotoPaint + Pakiet biurowy (Power Point/Word).

 

Wymagania:
- 8GB+ ram,

- dysk SSD,

- 13 - 14 cali,

- brak wymagającej karty graficznej,

- wyjście cyfrowe obrazu umożliwiające podpięcie pod monitor fullHD (DP, DVI, whatever),
- procesor który najbardziej wymagające z powyższych, przykładowych zadań bez problemu pociągnie,

- możliwie długa praca na baterii,

- niewielkie rozmiary,

- niewielka waga (idealnie mniej niż 1,5 kg),

- niewielkie grzanie.

 

Ewentualne plusujące bonusy:
- miejsce na kartę SIM,

- obsługa gestów na touchpadzie,

- podświetlana, wygodna klawiatura wyspowa,

- matowa matryca,

- wysoka rozdzielczość ekranu,

- dobrej jakości obudowa.

 

Mój służbowy laptop - Lenovo ThinkPad X240 generalnie spełnia większość wymagań i pracuje mi się na nim w miarę wygodnie. Nie mogę jednak tutaj zainstalować prywatnego oprogramowania, a chciałbym poznać alternatywy przed zakupem swojego laptopa. Szczególnie, że właśnie zależy mi na dysku SSD, a także może trochę wyższej rozdzielczości.

Myślałem o Dell XPS 13, ewentualnie MacBooku Pro, ale może są jakieś tańsze, a wystarczające alternatywy.

Edytowane przez bnkic1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że jeśli tylk do programowania, to po prostu najlepiej kupić obudowę thinkpada x200s i włożyć do niego potrzebne podzespoły. Mnie to wyniosło 700 zł w sumie ze wszystkim - wraz z dyskiem SSD 128GB. 

Zainstalowałem na nim Slackware Linux'a wraz z Windowsem i spokojnie sobie funkcjonuję (programowanie + administracja It i w dodatku prosty Apache).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lepiej wykonanych masz biznesowego Latitude 3440 z i5ulv + 8GB RAM oraz dyskiem SSD. Posiada matowy ekran jak każda biznesówka, do tego bardzo dobra obudowa (aluminium) oraz 3 letnia gwarancja Next Business Day z domową naprawą.

 

opcjonalnie jego mniejszy brat Latitude 3340 z i5ulv + 8GB RAM oraz dyskiem SSD a także z potężną baterią. Reszta jak w 3440

 

Z bardzo dobrej jakości biznesówek masz Asusa PU451 z i5ulv + 8GB RAM. Wydajność identyczna, również matowy ekran oraz 3 letnia gwarancja naprawy domowej

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o coś takiego chodzi. Górną granicą cen chciałem, żeby były ceny znalezionych przeze mnie MacBooka Pro, Dell XPS 13 - czyli do około 5500 zł. Generalnie budżet mam, ale wiadomo - wolę kupić taniej niż drożej.

Super, że jest bez systemu - to obniża koszt, a mam dostęp do Windowsa z uczelni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyższej półki masz Zenbooka UX303 z i7ulv + 8GB RAM oraz z dużym dyskiem SSD 256. Posiada dobrej jakości matrycę FullHD, cienką i lekką aluminiową obudowę, mocną baterię i podświetlaną klawiaturę

 

Z wydajniejszych biznesowy Asus B451 z i7m + 8GB RAM oraz z SSD 256GB. Tutaj dostajesz wydajny 4 rdzeniowy procesor, bardzo dobrą obudowę oraz 3 letnią gwarancję.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwa są szczególnie interesujące. Z pierwszego chętnie wyrzuciłbym drugą kartę graficzną (miałem z taką spore problemy na linuksie na dawnym służbowym komputerze). Drugiego bym odchudził i dołożył ficzery w stylu podświetlanej klawiatury. Ale generalnie czegoś takiego właśnie szukam. Poczytam jeszcze jakieś recenzje.

Edytowane przez bnkic1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hp x250 z i5 ulv broadwell

fabryczny dysk ssdjest

matryca Full hd dotykowa jest

konwertowalna obudowa porządnei wykonana.

procesor najnowszej generacji

 

 

Lenoo thinkpad t440s z i7 ulv haswell

laptop z serii biznes z 3 letnią gwarancją

MAtryca Full hd ips

Lekki

Ma 2 modułową baterię 48wh ( 2x 24)

Mozliwa jest wymiana modułu 1 na wersje 72 wh ( wystaje lekko poza obudowe) co podwoi przebiegi na baterii

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o coś takiego chodzi. Górną granicą cen chciałem, żeby były ceny znalezionych przeze mnie MacBooka Pro, Dell XPS 13 - czyli do około 5500 zł. Generalnie budżet mam, ale wiadomo - wolę kupić taniej niż drożej.

 

Super, że jest bez systemu - to obniża koszt, a mam dostęp do Windowsa z uczelni. 

 

 

Hp x250 z i5 ulv broadwell

fabryczny dysk ssdjest

matryca Full hd dotykowa jest

konwertowalna obudowa porządnei wykonana.

procesor najnowszej generacji

 

chyba nie bardzo to się zgadza z tym co wcześniej napisał autor, do tego HD to nie FullHD.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...