Skocz do zawartości
kacper995

niskie taktowanie turbo

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam procesor intel core i5 2400s na stronie producenta pisze ze taktowanie turbo to 3,3ghz u mnie tez jak nie jest obciazony np podczas przegladania internetu to skacze czasami do 3ghz+ ale kiedy wlacze occt to wtedy mam tylko 2593mhz w pelnym obciazeniu w biose patrzylem to jak wlacze turbo to mam wlasnie tyle a jak wylacze to 2493mhz(prawidlowo) o co chodzi?Zmiana mnoznika nie pomaga jedynie moge go zmniejszyc a tak to max 25x jak jest wlaczone turbo to niby pisze ze w auto core#1 3,3 core#2 3,2 core#3 2,8 core#4 2,6 ale ja mam na wszystkich 2,6 cos mi blokuje te turbo czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze sprawdź na ilu rdzeniach  jakie jest to turbo 

tam gdzie pisze o wlaczeniu turbo mam 3,3 3,2 2,8 2,6 (to co powinno byc) ale kiedy patrze informacje o systemie to wszystkie rdznie maja turbo 2,6 w obciazeniu tez tyle samo

tak to wyglada turbo wlaczone

http://ark.intel.com/pl/products/52208

post-217463-0-60455200-1429202820_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pewnie to jest 3300 / 3200 / 2800 / 2600 odpowiednio dla jednego, dwóch, trzech i czterech  rdzeni

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze (jak widac po screenie) wszystkie 4 rdzenie pracuja na taktowaniu 2600


tutaj np bez obciazenia dwa rdzenie 3200 jeden 1600 i jeden 2600

 

EDIT zrozumialem o co ci chodzilo


OK dzieki za odpowiedz nie da sie tego jakos powiekszyc?

post-217463-0-39858700-1429203390_thumb.png

Edytowane przez kacper995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze ze w auto core#1 3,3 core#2 3,2 core#3 2,8 core#4 2,6 ale ja mam na wszystkich 2,6 cos mi blokuje te turbo czy co?

core#1, core#2, core#3, core#4 to nie numery obciążonych rdzeni a liczba obciążonych rdzeni. OCCT obciąża ci 4 rdzenie to masz 2,6GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakąmasz płytę główną? bo były takie co pozwalały ustawić na sztywno najwyższe turbo dla wszystkich rdzeni

 

ogólnie to po co kupiłeś taki procek? enerooszczedne wersje sa do kitu ;) bo mają zawsze coś obcięte

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...