Skocz do zawartości
Meva

Chłodzenie CPU, ~250zł, wydajne, czarne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W ramach kolejnego etapu modernizacji PC przyszła kolej na zakup chłodzenia procesora. 

 

Obecnie korzystam z Pentiuma G3258 podkręconego do 4,2, ale już w najbliższym czasie znajdzie się w obudowie 4590k, czekam tylko na premierę i pierwsze testy Broadwelli ( a nuż okaże się, że ta okrojona i5 będzie miała zadowalającą wydajność )

 

Wymagania:

- cena około 250 zł, choć wolałbym już jej nie przekraczać

- wydajność pozwalająca na schłodzenie i kulturalną pracą podkręconego i5 

- czarny/ciemny kolor ( ma pasować do kolorystyki reszty komponentów )

 

Własna propozycja:

Za punkt odniesienia traktuje Dark Rock 3, ale boję się o to, że może zasłonić sloty ramu ( jeden na pewno, ale mam obawy co do drugiego) a posiadam G Skille Trident i nie chciałbym pozbywać się radiatorów z nich.

 

Pozostałe propozycje:

- Prolimatech Megahalems, ale kiepsko z dostępnością, tak samo może zasłonić dwa sloty ramu, poza tym cena wzrośnie, przez konieczność zakupu wentylatora

- Phanteks PH-TC12DX - cena niby okey ( około 200zł ) ale mam obawy o wydajność, poza tym doszedłby zakup jednego bądź dwóch wentylatorów bo te białe kompletnie nie pasują do reszty podzespołów. 

- Lepa LV12 - super cena - 150zł, całkowicie czarny, kompaktowe rozmiaru ,więc raczej odpada problem z pamięcami, ale nie wiem czy wydajność nie będzie zbyt słaba

 

 

Proszę o jakieś sugestie, pomoc, odnośniki do recenzji, czy sklepów itp. sporo już tego przejrzałem, ale na pewno są jeszcze jakieś chłodzenia o których istnieniu mogę nawet nie wiedzieć, ale spełniają moje założenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...