Skocz do zawartości
gsxr1000k8

Problem w grach - przyczyna modem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Od okolo 10 lat mam internet w multimedii. Kiedys jeszcze na starym komputerze i starym modemie ze stalym laczem 100 kb/s gralem sobie w rozne gry po internecie, komputer nie zachwycal ale gralo sie ok. Od 7 lat mam modem razem z wifi, z ktorego korzysta wiele urzadzen w domu, a moj komputer PC podlaczony jest z modemem za pomoca kabla (wejscie ethernet). I od tego czasu granie w gry przez internet jest zazwyczaj tragiczne. W czasie grania np CS:GO czy Unreal tournament, modele graczy sa jakby zlagowane, wszystko wydaje sie chodzic wolniej, mniej plynniej sie gra niz gdy gra sie w singleplayer. Niemozliwe doslownie jest trafic przeciwnika ktory się rusza, gdyz wszystkie strzaly sa jakby zlagowane, i to wyglada jakby sie strzelalo nie tam przeciwnik aktualnie jest, a obok. Nie mam pojecia czego to jest przyczyna, ale domyslam sie ze cos z modemem?

Jednak połączenie wydaje się szybkie :

http://www.speedtest.net/my-result/4344762786

Kompletnie nie znam się, ale możliwe że coś z ustawieniami wewnątrz modemu, jest jakiś obciążony czy coś? Jednak problem nie znika gdy nikogo nie ma w domu, lub gdy ktos np. rozmawia przez skype przez wifi (rosnie jedynie ping, ale to jest normalne). Czy ktoś ma może pojęcie czego to może być wina?

P.S w czasie granie multiplayer klatki, ping, packet lossy - wszystko pokazuje w grze ze jest ok..

Edytowane przez gsxr1000k8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka specyfikacja komputera i jaki model modemu, routera jaki ping jest?? Na podstawie czego ci mamy cokolwiek powiedzieć?? Fusy z kawy, herbaty a może kryształowa kula

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No licze na to że ktos się spotkał z podobnym problemem, gdyż gra w trybie offlane chodzi bardzo płynnie a kiedy graj na serwerach internetowych to jest tragedia i płynności gry żadnej nie ma mimo to pokazuje tyle samo fps i ping jest bardzo dobry (około 40).

Moj komputer to:

procek i5-2300 2.80 ghz

grafa geforce 450 gts

windows 7

ram 8 gb

 

Modem / router Cisco epc3925

jest do niego kabel podlaczony ethernet z moim PC, jakis kabel od telefonu, i od kablowki. Ktos mi powiedzial ze to moze byc problem z MAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem formaty, przeinstalowywałem gry nic to nie daje, problem tkwi jakby w modemie / routerze a nie w specyfikacji komputera bo przeciez jak gram offline to strzela sie idealnie płynnie

Najgorsze ze nie moge sie dostac do opcji routera gdy wpisuje 192.168.0.1 a chyba inaczej wifi sie nie da wyłączyć. Mam wrazenie że wszystko jest pogmatwane z bramami itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...