Skocz do zawartości
cowman21

Monitor do codziennego użytku ~800 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam monitora.

Wcześniej korzystałem z LG IP224 który sie zepsuł, i potrzeba mi coś nowego.

Monitor będzie używany właściwie do wszystkiego: internet, filmy, gry (bardziej rekreacyjnie, nic na poważnie więc pare ms opóźnienia nie zrobi mi wielkiej różnicy).

Chciałbym żeby miał 24 cale, i kosztował nie więcej niź 800 zł (+/- 50 zł).

 

Próbowałem coś znaleźć na własną rękę, ale przyniosło mi to tylko więcej wątpliwości, każdy poleca coś innego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę zdecydowałem się na IIyamę 24hsu  z matrycą AMVA+, czekam na dostawę z komputronika, więc dzisiaj nie powiem czy warto, ale choćby patrząc na komentarze w X-KOM-ie czy komputroniku, to ludzie nie są rozczarowani.

Coś więcej mogę powiedzieć za parę dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego użytku IPS słabo się nadaje - lepsza liyama od MiG29 na AMVA.

 

To wytłumacz mi dlaczego słabo się nadaje IPS do codziennego użytku ? Co w nim takiego złego ? I do czego w tedy nadaje się IPS ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz mi dlaczego słabo się nadaje IPS do codziennego użytku ? Co w nim takiego złego ? I do czego w tedy nadaje się IPS ? 

Słaba czerń przeszkadza w oglądaniu filmów i grach (ciemne sceny), do tego trzeba się przyzwyczaić do srebrzenia. IPS dobrze nadaje się do grafiki.

 

Poczytałem troche o tej iamie i ludzie strasznie narzekają na badpixele które ponoć strasznie często sie pojawiają, a już prawie byłem zdecydowany...

Naprawdę? Rzuciłem okiem na komentarze w proline i tylko jedna osoba pisze o subpixelach - a to tam najczęściej sprzedawany monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba czerń przeszkadza w oglądaniu filmów i grach (ciemne sceny), do tego trzeba się przyzwyczaić do srebrzenia. IPS dobrze nadaje się do grafiki.

 

Oj z tym się nie zgodzę. Jestem posiadaczem tego monitora którego proponowałem, a gram w gry i filmy oglądam, i jakoś czerń jest ok, można się bardziej do białego przyczepić gdyż jest szary niż typowo biały.  I srebrzenia jakoś nie widzę. 

A jestem miłośnikiem dodam gier FPS, i też nie mam problemu jakoś.

 

Wiec nie zgodzę się z akurat twoją wypowiedzią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę? Rzuciłem okiem na komentarze w proline i tylko jedna osoba pisze o subpixelach - a to tam najczęściej sprzedawany monitor.

 

Napisalem to w oparciu o ten temat :

http://forum.pclab.pl/topic/919331-X2483HSU-XB2483HSU/page__st__360

 

Strasznie dużo jest tam własnie opinii o problemach z martwymi pikselami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę nieco już o tej Iiyamie powiedzieć. W porównaniu do poprzedniej iiyamy, którą zminiłem 22hds na tn, różnica jest naprawdę spora. Kolory są mocne, wyraziste, żywe, kąty patrzenia praktycznie w ogóle nie wpływają na obraz. 

W domu dużo pracuję, czytając, poprawiając prace studentów, no i wiadomo internet, filmy, czasem jakaś gierka z sentymentu i IPS pomimo, że ma bajkowe kolory zaorałby mi wzrok.

Za krótko, bym chwalił ten monitor, ale zobacz na morele.net jest on bestsellerem sprzedaży, ma wysoką średnią ocenę użytkowników, to też coś znaczy.

Ale każdy ma swoje upodobania. Ja w swoje trafiłem wybierając x2483hsu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...