Skocz do zawartości
ZdzichuRolnik

Laptop do 3000 zł z ssd do pracy i internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim!

 

Czy byłby ktoś w stanie pomóc mi przy wyborze laptopa?

Może powiem czego oczekuje, a więc:

 

Dysk ssd - obowiązkowo 128gb albo 256gb. Obecnie mam zajęte ok 50gb danych (razem z systemem) :)

Procesor - raczej i5 ale nie wiem czy budżet pozwoli.

ram- min 8giba

 

W sumie to tyle. Laptop będzie użytkowany do pisania tekstów, prostych automat, excela itp itd i jeszcze coś w stylu internetów i czasem filmiki na yt (więc fajnie jak pociągnie fhd )  zero gier, no może jakiś saper, pasjans albo warcaby :)

 

Fajnie jakby był lekki, alu wykończenie też na + 

 

Sam myślałem o yoge 2/3 , dell inspirion 13  jak i macbooku air  w głowie jeszcze surface pro 2/3 ale to coś troszkę innego

Podobają mi się laptopy 2w1 ale nie wiem czy są pratycznie, Czy nie lepiej postawić na fajnego ultrabooka no i czy 13 to nie za mało, czy nie postawić na 15.

 

Żeby tylko nie zawodził, w miarę ładnie wyglądał na biurku i w był poręczny. 

Obecnie śmigam na 17" z i7 i grafą do gier, ale zbyt duży, ciężki i niestety padła sekcja zasilania, 3 lata i kaput :(

 

AAA no i cena, 3000 do 3,500 w sklepie i tylko nowy :)

 

Miłego wieczoru :)

 

Pozdrawiam Serdecznie

ZdzichuRolnik

 

Nie ten temat :(

Edytowane przez ZdzichuRolnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z porządnie wykonanych z wydajną konfiguracją masz biznesowego Asusa B451 z i5m + 8GB RAM. Procesor wysoko taktowany z serii M z wysokim turbo - wydajność i7ulv. Posiada sporo ram, dysk SSD, 14" matową matrycę FullHD - przyda się do pracy z tekstem. Obudowa aluminiowa z podświetlaną klawiaturą, porządnie wykonany jak na serie biznes przystało. Do tego 3 letnia gwarancja z trybem naprawy domowej (OnSite). Sama bateria również ma 3 lata gwary - w innych lapkach pół roku.

 

z mniejszych Acer V3-371 z i5ulv + 8GB RAM. Procesor trochę słabszy ale daje rade, laptop z serii konsumenckiej z przyzwoitą aluminiową obudową oraz matową matrycą. Ofc dysk SSD obowiązkowo do takiego zastosowania. Gwarancja standardowa 2 letnia

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 15

 

acer e5-571 z i5u + gt840m + ssd

ma fabryczny dysk SSD 240gb

MA długie przebiegi na baterii

Dobra jakość wykonania

stosunkowo tani

 

Acer e5-572 z i5m + gt840m + ssd

128gb ssd fabryczny

ma matryce Full HD

mocna bateria choc slabsze przebiegi niz w modelu wyzej ( ktory mial procesor energooszczędny niskonapięciowy)

 

Ciekawy est jeszcze Dell 5548 z i5u + r7 + SSD

240 gb ssd w zestawie

ma kompaktową obudowę jak na 15" i stosunkowo lekką

dobry serwis- usługa Domowa naprawa dell

dobre przebiegi na baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

Wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem

Przeglądając wasze posty bardzo spodobał mi się dell 7548 z i5 i 8giba + SSD, widzialem za 3200 w xkomie, 13 to chyba jednak za mało do pracy.

 

Czy może podacie mi różnice między 7548 a 5548?

 

3 lata gwarancji to coś pięknego. :-)

 

7538 waży prawie 3 kilo, trochę sporo.

 

Ciągle mam w głowie macbooka pro... Cena wysoka ale jakby jakość szła w parze. Obawiam się,że jest go tylko przrreklamowany produkt.

 

Pozdrawiam

ZdzichuRolnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 7548 ma podświetlaną klawiaturę i jest odrobine lżejszy. Waży 2.1 kg.

MA obudowe zz alu.

JEst to następca modelu 7347 który był bardzo solidny i droższy niż protoplasta 5548 czyli 5537,

Teoretycznie to ma być jakościowo oczko w górę względem 5548. Tak teżbyło w przypadku 7537 i 5537 a czy jest tak z 5548 i 7347, nei wiem bo nie widzialem 7348 in live.

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

Nastawiłem się na della(śliczny jest) 7548 z SSD i5 8gb bez dotyku. Mam do was pytanie czy miał ktoś styczność z kamerami do wideorozmów? Jakość żeby była w miarę ok.

 

Oj problem. Na xkom rozdzielczość lapka to zwykle HD . za mały obszar roboczy jak dla mnie fhd minimum.

 

Pozdrawiam

Zdzisław

Edytowane przez ZdzichuRolnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...