Skocz do zawartości
zavader

Radeon 9000 PRO i głupie pytanie HELP!

Rekomendowane odpowiedzi

Heya! mam pytanie jakie jest standartowe taktowanie (chodzi mi tu o BIOSA) karty grafixcznej. Wiem ze po przekroczeniu 200 FSB gfakika uatomatycznie zmienia ta wartosc... jak to ustawic zeby sie NIE zmieniala (moj radek jest malo wytrzymaly na oc i wywala bledy...)... Jaka jest standartowa wartosc? 66 MHz? Wiecej? HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard to 66 MHz - W Epox 8RDA+ (nForce2) wartość taktowania AGP można ustawić na sztywno np. jako 66 MHz. Problem w tym, że to najprwdopodobniej nie przez taktowanie AGP masz kłopoty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Po zmianie FSB na 205 (synchro z pamieciami), jak gram czasem mi sie restejue a po wlaczeniu jest tki komunikat "Problem byl spowodowany sterownikiem karty Radeon 900 PRO"... Moge zainstalowac nowe catalysty, ale nie wiem czy to cos da... Co radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Po zmianie FSB na 205 (synchro z pamieciami), jak gram czasem mi sie restejue a po wlaczeniu jest tki komunikat "Problem byl spowodowany sterownikiem karty Radeon 900 PRO"... Moge zainstalowac nowe catalysty, ale nie wiem czy to cos da... Co radzisz?

Może i sterownik karty wywołał błąd - ale napewno nie przez taktowanie AGP. Problem może być z pamięciami, mostkiem NB czy samym procesorem - wreszcie może niewyrabiać zasilacz lub przegrzewać się mosfety. Jeśli przy niższym taktowaniu problem nie występuje, to znaczy, że jest to ewidentnie problem sprzętowy i instalacja innych sterowników raczej go nie rozwiąże. Jeszcze takie pytanie, czy to FSB=205 oznacza taktowanie synchro dla pamięci? Jeśli tak, to sprawdź czy Twoja płyta jest na układach C1 czy A2/A3 - bo jeśli na tych z serii A - to raczej osiągnięcie takiego taktowania synchronicznego jest niemożliwe :( Sprawdzić to możesz programem wcpuid.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...