Skocz do zawartości
Ml1950

Komputer się zawiesza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam taki problem z komputerem podczas gry (cs go)  zawiesza się na początku myślałem że to przez temperatury ale użyłem programu core temp i podczas gry w cs mam temperaturę core0- 53 core1- 54 stopnie.

Dziś na komputerze dodatkowo pojawił się blue screen. Tak więc nie wiem co może to być spowodowanie komputer jest dość nowy kupiony około marca sterowniki zaktualizowane. 

 

 

 

Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Karta graficzna Asus Radeon R9 270 OC 2GB DDR5 (256BIT) PCI-E 2DVI/HDMI/DP BOX

Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M

Zasilacz Corsair VS Series 350W 80PLUS 120mm FAN 

Procesor Intel Core i3-4160, LGA1150, 64bit, 3.6GHz, 54W, cache 3MB, BOX

Obudowa Raijintek Arcadia - USB 3.0 - czarna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kod bsoda?

Użyj do odczytania programu Blue Screen View i wejdź w C:\Windows\Minidump

Ewentualnie wpisz w start podgląd zdarzeń i znajdź tego bluescreena (dzieniki systemu windows->system)

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

070715-28906-01.dmp

2015-07-07 17:49:17

0x00000116

fffffa80`03768010

fffff880`05449848

070715-28906-01.dmp

00000000`00000002

dxgkrnl.sys

dxgkrnl.sys+5d134

x64

ntoskrnl.exe+72a40

C:\Windows\Minidump\070715-28906-01.dmp

 

 

Nie wiedziałem o co chodzi ;/ wiec wkleiłem wszystko ale zdaje mi się że chodziło o to 0x00000116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bsod spowodowany jest przez sterownik karty graficznej. Zasilacz jest jak najbardziej wystarczający.

 

Odinstaluj sterowniki do karty graficznej:

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/GPU57RemoveOldGraphicsDrivers.aspx

 

Uruchom komputer ponownie, następnie usuń jeszcze raz sterowniki od radeona programem Display Driver Uninstaller albo podobnym, ponownie zresetuj komputer i zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony amd -> ponowne uruchomienie.

 

Jeśli problem będzie się dalej pojawiał to jak dla mnie możesz oddawać kartę na gwarancję, jakiś czas temu (początek roku) była partia r9 270 z którą były podobne problemy, a nawet nie działały w ogóle.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue screen pojawił mi się 1 raz od nowości ale napewno to zrobię, pc_max dziś sprawdzę temperaturę grafiki

 

 

 

 
hmm gdy aktualizuje sterowniki (duża paczka sterowników na stronie amd) to cały czas mi się instalują AMD radeon r9 200 series to chyba złe ? 
Edytowane przez Ml1950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm gdy aktualizuje sterowniki (duża paczka sterowników na stronie amd) to cały czas mi się instalują AMD radeon r9 200 series to chyba złe ? 

R9 200 to "rodzina", do której twoja karta należy, więc jest ok.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem co jest powodem zawieszania się komputera Team speak gdy go włączam to komputer od razu czasami po kilkunastu minutach się zawiesza nie używałem 3 dni ts dziś włączyłem i komputer się zaciął teraz mam pytanie jak to naprawić ;/ instalowałem już od nowa, uruchamiałem jako administrator 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...