Skocz do zawartości
Pio_tr

Asus Z97-A-USB31 +I5 5675C - brak reakcji na zmianę mnożnika

Rekomendowane odpowiedzi

Procek jak to procek, mnożnikiem można się bawić więc zmieniłem w biosie na jakikolwiek wyższy od standardowego.

I nic.

Bios najnowszy.

CPU-Z pokazuje że możliwy jest większy zakres, ale obciążenie rdzeni (Prime, OCCT) ustawia go na max domyślny czyli 35x.

Czegoś w biosie nie włączyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem błąd. Przypadkowo zaktualizowałem biosa wersją nie do tej płyty głównej.

Mam wersje płyty z USB3.1, a zaktualizowałem do zwykłej wersji. Jakim cudem nie zadziałały mechanizmy zabezpieczenia przed czymś takim to nie wiem.

Płyta ogólnie rzecz biorąc działała :)

Dopiero jak wyjąłem kartę grafiki i spróbowałem odpalić zintegrowaną w CPU to się okazało ze integra nie działa.

Ok, wgrałem poprawny bios, mnożniki działają.

 

Na razie poszedł na 3.9GHz na boxowym chłodzeniu i bez podnoszenia napięć.

4.1 GHz przy podniesionym napięciu, ale temp idą w górę i przy tym chłodzeni dalej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie poszedł na 3.9GHz na boxowym chłodzeniu i bez podnoszenia napięć.

4.1 GHz przy podniesionym napięciu, ale temp idą w górę i przy tym chłodzeni dalej nie ma sensu.

 

Jakie masz temperatury na 3,9 ghz? i jakie napięcie trzyma podczas obciążenia?

 

Ja mam płytę GA-Z97-HD3 i trochę dziwnie się zachowuje temperatury bez OC dochodziły do 71 stopni dla najgorętszego rdzenia w GTA 5, max napięcie 1,160.

Ustawiłem ręcznie napięcie 1,080 i jest chłodniej....Chłodzenie mam Spartana Pro. Coś za gorąco ogólnie....

O podkręcaniu nie mowy,  wystarczy, że dam CPU  Ratio +1 czyli x32 to  bios po restarcie daje komunikat: "The system Has experienced a BOOT failure..."

Na poszczególnych rdzeniach turbo mogę niby kręcić ale jak ustawie, że dla aktywny 4 rdzeni  mnożnik więcej niż x36 to znowu klapa...

Napisałem do Supportu gigabyta bo to jakiś dramat jest mhm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam 3.8GHz.

Na obciążeniu podawane jest napięcie 1.1890v, temperatura CPU między 65-70st więc jak na boxowy wiatraczek do wytrzymania.

Zaraz spojrzę jak zachowuje się na GTA

 

post-218838-0-58953200-1437478436_thumb.png

Edytowane przez Pio_tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tylko to temperatura CPU, a nie poszczególnych rdzeni chyba? Zobacz HWmonitor albo OCTT jakie temperatury łapią rdzenie.

 

 

Sprawdzałem na OCTT. To samo. Średnia z 4 rdzeni wystarczy, czyli temp. CPU.

GTA V podczas gry 3.8GHz - średnio 60st.

Może masz radiator który dobrze nie przylega do CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pognębiłem procek bez ręcznego podnoszenia napięcia. W rezultacie 3.950GHz (39x+BLCK), a napięcie skoczyło do 1.192v.

Fajne ten procek robi wyniki w XTU, ale na razie na HWBOT traktowany jako nieznany :)

Zresztą nie tylko tam, w paru programach też nie jest rozpoznawalny.

Na przykład Nvidia GeForce Experience nie może zoptymalizować gier, bo nie zna procka.

 

A jaką temp masz bez obciążenia?

post-218838-0-68407300-1437485871_thumb.png

Edytowane przez Pio_tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jaką temp masz bez obciążenia?

Zimny start około 32-33 stopni. Ja ustawiłem teraz go na napięcie 1,070V i śmiga stabilnie  3,6 GHZ

Zauważyłem, że intel extreme tuning słabo go obciąża przynajmniej pod kontem temperatur, zobacz sobie LinX 0.6.5

W Linx przy 3,6 GHZ 1,070V  temperatury:

 GTA 5  - godzinka grania   65 stopni

 LinX     - 20 minut  Real Time Test  68 stopni

Edytowane przez wojtach100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...