Skocz do zawartości
jareck

athlon 1,7 czy barton i inne dylematy

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie yo! Mam kilka pytanek. Jeśli nie chcecie odpowiadać to nie piszcie nic. A w szczegolnosci tekstow SZUKAJ, to już było, czy tym podobnych.

Do rzeczy

Mam zamiar kupić taki sprzet:

athlon 1700

256 333 ram twinmos

9500pro

wdc 40gb z serii JB

abit NF7

obudowa z jakimś wystarczającym zasilaczem, nie za droga

tani wydajny dobry cooler

A teraz pytania:

1. 1700XP albo 2500barton?

2. 1x :cry: 256 ale 333 czy może 400mhz??

3. Jaka firma dla pamieci Kingston czy twinmos??

4. czy wystarczy zasiłka 300W np. modecom ,czy warto to kupić?

5. co myślicie o tym zasilaczu "peer" 400W?

6. jaką byście wzieli firmę dla ati radeon 9500pro: HIS, SAPHIRE, FIC, SUPERGRACE?

Dziękuje wszystkim którym chciało sie przeczytać te pare słów i dać konkretną odpowiedź, dzięki za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 1700+ i podkrecasz

2. Hmmm... wiekszosc 333 Twinmosa chodzi na 400, ale biorac 400 masz pewność ze na tyle pojda.

3. Jak dla mnie TwinMos

4. Zasilke to najlepiej Chiefteca najmniej 360 W DF.

5. raczej deer 400W ale nie zmienia to faktu, ze to shit

6. Szafirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie yo! Mam kilka pytanek. Jeśli nie chcecie odpowiadać to nie piszcie nic. A w szczegolnosci tekstow SZUKAJ, to już było, czy tym podobnych. 

Do rzeczy

Mam zamiar kupić taki sprzet:

athlon 1700

256 333 ram twinmos

9500pro

wdc 40gb z serii JB

abit NF7

obudowa z jakimś wystarczającym zasilaczem, nie za droga

tani wydajny dobry cooler

A teraz pytania:

1.  1700XP albo 2500barton?

2. 1x :cry: 256  ale 333 czy może 400mhz??

3. Jaka firma dla pamieci Kingston czy twinmos??

4. czy wystarczy zasiłka 300W np. modecom ,czy warto to kupić?

5. co myślicie o tym zasilaczu "peer" 400W?

6. jaką byście wzieli firmę dla ati radeon 9500pro: HIS, SAPHIRE, FIC, SUPERGRACE?

Dziękuje wszystkim którym chciało sie przeczytać te pare słów i dać konkretną odpowiedź, dzięki za wszystkie sugestie.

Ad1. Masz kase bierzesz bartona nie masz szukasz 1700+, ale z nimi już coraz ciężej.

Ad2. Generalnie do kręcenie lepiej 400MHz.

Ad3. TwinMos, tanie a dobre.

Ad4. Wystarczy, np. tak jak powiedziałeś ModeCom (czyli HuntKey w tych droższych budach z Feel to nie wiem jak jest).

Ad5. Nie peer a Deer prawdopodobnie miałeś na myśli. Nie poweim o tym nic bo primo nie miałem styczności, secundo było już o tych zasilaczach na forum.

Ad6. FIC, bo tani (~850zł) i się super kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie znam tej firmy wiec pewnie przekreciłem pewnie to DEER

A jesli kupie ddr 400 to czy bede mógł puscić niżej np synchronicznie z szyną ??

Oczywiście, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie yo! Mam kilka pytanek. Jeśli nie chcecie odpowiadać to nie piszcie nic. A w szczegolnosci tekstow SZUKAJ, to już było, czy tym podobnych. 

Do rzeczy

Mam zamiar kupić taki sprzet:

athlon 1700

256 333 ram twinmos

9500pro

wdc 40gb z serii JB

abit NF7

obudowa z jakimś wystarczającym zasilaczem, nie za droga

tani wydajny dobry cooler

A teraz pytania:

1.  1700XP albo 2500barton?

2. 1x :cry: 256  ale 333 czy może 400mhz??

3. Jaka firma dla pamieci Kingston czy twinmos??

4. czy wystarczy zasiłka 300W np. modecom ,czy warto to kupić?

5. co myślicie o tym zasilaczu "peer" 400W?

6. jaką byście wzieli firmę dla ati radeon 9500pro: HIS, SAPHIRE, FIC, SUPERGRACE?

Dziękuje wszystkim którym chciało sie przeczytać te pare słów i dać konkretną odpowiedź, dzięki za wszystkie sugestie.

ad 1. kupilbym 1800+ (bo 1700+ juz raczej nie dostaniesz) na rzecz drugiej kochy ramu

ad 2. jesli twinmos (ale musza byc ta kosciach m-teca) to 333 wystarcza spoko pojda na 400 (fsb 200)

ad 3. j.w.

ad 4. zasilacz dobrze ci radze kup sobie bdb (przynajmniej tego deera a najlepiej jakiegos chiefteca min 360W) modecom to taki minimalnie lespzy codegen

ad 5. pewnie mowisz o zasilaczu Deer 400 W z bebechami foxconna zasilka pono OK za ta cene ciezko kupic cos lepszego(ostatnio orientowalem sie dosyc w tym temacie bo rowniez zmieniam zasilacz ale ja juz dokonalem wyboru jutro sie wypowiem czy dobrego :D :D :D)

ad 6. tu sie nie wypowiadam bo z prod. radkow jestem troche na bakier :oops:

od siebie dodam ze jesli chodzi o chlodzenie to Spire Falcon rock I (II) bylby swietnym wyborem super coolery ciche a przede wszystkim wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 4. zasilacz dobrze ci radze kup sobie bdb modecom to taki minimalnie lespzy codegen

Mówisz o Feel czy HuntKey ? Bo generlanie HuntKey to nie jest "minimalnie lepszy od codegena".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ad 4. zasilacz dobrze ci radze kup sobie bdb modecom to taki minimalnie lespzy codegen

Mówisz o Feel czy HuntKey ? Bo generlanie HuntKey to nie jest "minimalnie lepszy od codegena".

a feel nie?? tak samo akurat feela i modecoma na jednej polce stawiam huntkey jest troche lepszy a moze i nie :? zalezy jaki model. Jedyny godny polecenia model feela to ten 300W z PFC na bazie fortrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier a przypadkiem Modecom ten 300Gt nie jest przypadkiem na bazie fortona!?

owszem jest ale na jego temat sie nie wypowiadam bo nie wiem jak sprawdza sie w praktyce jak wiesz w ostatnim czasie interesowalem sie zasilkami i rozmawialem z wieloma osobami na ich temat i jesli chodzi o tego feela ESP-300ATXSP4 ver 2.03 PFC to nikt na niego nie narzekal pono swietnie sie sprawuje ale dla mnie troche slabawy w niedalekiej przyszlosci pewnie musialbym zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to "oczywiście, że tak" sh4dow odnosi sie ze to oczywiście deer, czy do mojego pytania o mozliwość nizszego taktowania ddr400??

To dzieki panowie Pewnie zrobie tak jak nie bedzie u mnie w kolobrzegu 1,7 z cudem ocalałej dobrej serii to kupie bartona. Z ramców wezme twinmosy 400. co do zasilacza to zaryzykuje z tym DEER 400W. A jeszcze jedno czy nie obserwuje sie jakiś problemów z tym FIC'em??? I to jest big question bo to taka troche nieznana i dziwna ta firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ad 4. zasilacz dobrze ci radze kup sobie bdb modecom to taki minimalnie lespzy codegen

Mówisz o Feel czy HuntKey ? Bo generlanie HuntKey to nie jest "minimalnie lepszy od codegena".

a feel nie?? tak samo akurat feela i modecoma na jednej polce stawiam huntkey jest troche lepszy a moze i nie :? zalezy jaki model. Jedyny godny polecenia model feela to ten 300W z PFC na bazie fortrona

Ok. Ale mówiąc ModeCom myślałem iż masz na myśli również HuntKey'a. Jeżeli chodzi o Feel to fakt sa trochę lepsze od Codegen/Megabajta. Zresztą HuntKey za 118zł 300W z PFC i NosieKillerem wcale nie jest taki zły. Nie każdego stać na ponad dwie stówki za zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ad 4. zasilacz dobrze ci radze kup sobie bdb modecom to taki minimalnie lespzy codegen

Mówisz o Feel czy HuntKey ? Bo generlanie HuntKey to nie jest "minimalnie lepszy od codegena".

a feel nie?? tak samo akurat feela i modecoma na jednej polce stawiam huntkey jest troche lepszy a moze i nie :? zalezy jaki model. Jedyny godny polecenia model feela to ten 300W z PFC na bazie fortrona

Ok. Ale mówiąc ModeCom myślałem iż masz na myśli również HuntKey'a. Jeżeli chodzi o Feel to fakt sa trochę lepsze od Codegen/Megabajta. Zresztą HuntKey za 118zł 300W z PFC i NosieKillerem wcale nie jest taki zły. Nie każdego stać na ponad dwie stówki za zasilacz.

nom troszke zle mnie zrozumiales jesli mowilem modecom mowilem konkretnie o zasilkach nie o budach bo przeciez to o tych pierwszych tutaj mowa

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...