Skocz do zawartości
Vitas1990

Gforce GTX 980 nie wyświetla obraz na monitorze (brak sygnału)

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk Twardy 

SEGATE 2TB model ST2000DX001

Karta Sieciowa 

tp link tl-wn951n

Płyta Główna

Płyta główna ASRock X99 OC FORMULA, X99, QuadDDR4-1866, SATA3, USB3.0, RAID, SLI, CROSSFIRE, LAN, E-ATX

Procesor

Procesor Intel Core i7-5820K LGA2011 64bit 3.3GHz 140W 15MB BOX (BX80648I75820K)

Grafika

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 980 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, 3xDP (GV-N980WF3OC-4GD)

Monitor

LG Flatron M2362D   (FullHD Monitor TV)

RAM x 2

Pamięć Crucial 4GB DDR4 2666MHz CL16 (BLE4G4D26AFEA)

SSD na M2

Dysk SSD Transcend 120GB M.2 SSD SATA (TS128GMTS600)

Obudowa

Obudowa Aerocool GT-S Czarny AEROGTS-BK

 

Chłodzenie CPU 

 

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14S Slim 140mm (PH-TC14S_BK)

 

Proszę o pomoc 

Złożyłem nowy komputer (wszystko nowe)  wydaje mi się że wszystko zrobiłem jak trzeba (oglądałem poradniki na YT i czytałem artykuły w necie) ale to mój pierwszy składak i mogłem popełnić jakiś błąd .

Komputer się włącza wentylatory pracują (na obudowie, CPU, Grafice) ale monitor nic nie wyświetla jedynie brak sygnału i czarne tło.

 

HDMI1 w ustawieniach monitora jest podświetlone (podkreślone) czyli monitor wykrywa kartę tak mi się wydaje (HDMI2 nie jest podkreślone).

 

Podłączyłem do nowego kompa   Gforce GTX 220 (na starym kompie działa z kablem HDMI) i ten sam efekt więc to pewnie nie wina karty.

 

Zastanawiam się czy to nie wina RAMu

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co do rozwiązania tego problemu to proszę o pomoc w necie niewiele można znaleźć  wyczytałem jedynie że karty NVIDI często sprawiają problemy z kablami HDMI ale to raczej nie jest wina karty (chociaż mogę się mylić)

 

Jeśli są potrzebne jeszcze jakieś info. to chętnie napisze, nie wiem co jeszcze pomogło by Wam rozwiązać  tą zagadkę (pytajcie postaram się jak najszybciej odpisać) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie wyświetla czyli nie działa CPU. Sprawdź piny odtlusc powierzenie styków CPU.

 

Wyjmij kości pamięci i został tylko jedną albo w ogóle żadnej.

 

Przy x99 z pamięciami mogą być jazdy.

 

Podłącz speakera do MB może on cos wypipczy.

 

 

Podlaczyles kable zasilania do płyty głównej wszystkie? Tam masz 8pin + 4 pin i 24 pin

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą kość RAM sprawdź osobno po kolei w każdym z 8 slotów. Jeśli dalej nie ruszy to pozostają pogięte piny, ewentualnie tej płycie mogą akurat nie pasować te konkretne pamięci. Aktualizacja biosu może by pomogła, ale do tego musiałbyś wejść do biosu, czego nie możesz zrobić.

 

PS. Skąd Ci przyszło do głowy, że ta płyta nie obsługuje 5820K? Na stronie asrocka jak byk stoi, że płyta go obsługuje na wszystkich wersjach biosu: www.asrock.com/mb/Intel/X99 OC Formula/?cat=CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU jest na liście. Brak kodów na debugerze post świadczy o nie działaniu CPU. Masz coś na mieszane pogiete piny nie te wtyczki powpinane w zasilanie albo płyta główna jest uwalona albo CPU to trup. Gdyby ramy nie działały to by walilo błędami.

 

Na stronie asrocka są nowe biosy i głównie dodają nowe ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten pin był albo mocno wgięty albo ułamany nie miałem lupy żeby dokładnie obejrzeć odesłałem dzisiaj płytę do morele.net zobaczę co powiedzą może uda mi się odzyskać kasę albo chociaż większą część 

sory że tak późno odpisuje, pracuje po 10 i 12 godz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 udało się oddali mi całą kasę morele.net się postarało wysłali płytę do serwisu który jej nie chciał, potem do ASRocka i oni wymienili na nową  

 

​Nie wysyłałem na gwarancje tylko jako 14 dniowy zwrot  

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...