Skocz do zawartości
evald

Dziwny problem z ruterem + tplink extender

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam już parę lat ruter AirLive N.Power. Parę miesięcy temu dokupiłem TP-Link Range Extender (TP-WA854RE).

Wszystko od samego początku działało dobrze. Podłączyłem TP LInka do gniazdka, WPS na ruterze potem na TP Linku i wszystko hula.

Od wczoraj mam problem, ponieważ TP Link nie współpracuje z AirLive. Ostatnio robiłem reset rutera i po próbie skonfigurowania TP Linka przestaje działać Internet w ogóle.

 

Wygląda to tak: działa sam ruter (TP Link wyłączony) to wszystko śmiga, każde urządzenie się podłączy do sieci. Klikam WPS na ruterze, następnie na TP Link (poprzez manualną konfigurację przeglądarkową efekt taki sam) i bum, laptop, który stoi zaraz koło airlive rozłącza się z siecią, Inny laptop także nie może się połączyć. W sumie nie wiem czego mój smartfon i tak się połączył z wifi...

 

Tak więc po konfiguracju Extendera pada sieć a windows wyrzuca błąd "Windows nie był w stanie nawiązać połączenia z siecią".

Sieć jest widoczna ale po wpisuaniu hasła nie da rady się połączyć.

 

Extender natomiast wygląda dobrze, tzn. wyszukuje sieć i się do niej podłącza, zasięg jest jak zawsze bardzo dobry.

 

Czy ktoś wie o co tu może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam trochę posta, ale może komuś się to przyda.

 

1. W zakładce "Network Settings" we wzmacniaczu zaznaczamy "Use the following IP adres" i wpisujemy ostatni możliwy adres z zakresu adresów routera (u mnie dla przykładu jest to: 192.168.1.200).

2. W zakładce "DHCP Server Settings" zaznaczamy off.

3. Ostatecznie jeśli powyższe punkty nie pomogą dodatkowo zmieniamy nazwę sieci rozgłaszana przez repeater.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...