Skocz do zawartości
harre

laptop do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

hejka, poszukuje dobrego laptopa do pracy (pakiet office, gimp, internet, sluchanie muzyki, ogolne prace biurowe) zalezy mi na bardzo dobrej jakości sprzetu i na dlugim okresie bez ladowania i to wydaje mi sie spelnia ten komputer  http://ispot.pl/macbook-air/apple-macbook-air-13-calowy-core-i5-16ghz-4gb-128gb-iris-hd-6000,id-73530  mam powazne stanowisko w duzej firmie i zalezy mi na prestizu stad moj wybor padl na maca, czy ktos z was uzywa maca w pracy? polecacie? brać 11 czy 13 calowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple wyznacza pewne trendy, jest marką dobrze znaną i przez wielu cenioną, ale również nienawidzoną za swoją politykę. Jeżeli sprzęt ma służyć do pracy, to proponowałbym wersję 13 calową (która zdaje się nieco dłużej trzyma na baterii). Jeżeli wolisz Windowsa (lub Linuxa), to Apple ma tutaj sporą konkurencję i powinieneś sprawdzić ultrabooki takie jak Dell XPS 13, czy HP Spectre x360, możesz też wybrać nieco tańszego Zenbooka UX303LB od Asusa, lub zdecydować się na popularne, biznesowe laptopy Lenovo z serii Thinkpad (może Carbon X1?), choć ja osobiście nie przepadam za tą marką. Do pracy biurowej każdy się nada, zintegrowana grafika wcale nie jest taka słaba.

 

P.S. jeżeli u Was w firmie większość komputerów z którymi masz do czynienia pracuje pod Windowsem, to imo lepiej wziąć coś pod Windowsa (i odwrotnie).

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple wyznacza pewne trendy, jest marką dobrze znaną i przez wielu cenioną, ale również nienawidzoną za swoją politykę. Jeżeli sprzęt ma służyć do pracy, to proponowałbym wersję 13 calową (która zdaje się nieco dłużej trzyma na baterii). Jeżeli wolisz Windowsa (lub Linuxa), to Apple ma tutaj sporą konkurencję i powinieneś sprawdzić ultrabooki takie jak Dell XPS 13, czy HP Spectre x360, możesz też wybrać nieco tańszego Zenbooka UX303LB od Asusa, lub zdecydować się na popularne, biznesowe laptopy Lenovo z serii Thinkpad (może Carbon X1?), choć ja osobiście nie przepadam za tą marką. Do pracy biurowej każdy się nada, zintegrowana grafika wcale nie jest taka słaba.

 

P.S. jeżeli u Was w firmie większość komputerów z którymi masz do czynienia pracuje pod Windowsem, to imo lepiej wziąć coś pod Windowsa (i odwrotnie).

wiesz co ja o Apple mam bardzo dobre zdanie, sam kiedys mialem od nich tableta a teraz mam ipad i bardzo sobie chwale i dlatego teraz kiedy przyszlo wybrac dobrego laptopa do pracy to od razu pomyslalem o tej firmie. dla mnie to niezawodność i sama marka budzi prestiż. u mnie w pracy wlasnie wiekszosc na macu siedzi... a co do budżetu to takie granice 5-6 tysiecy ale jak bedzie mniej to super. a w ogole znajoma mi dzis powiedziala ze jest teraz jakas fajna promocja na komputery mac w sklepie ispot. ponoc mozna kompa kupic nawet o 1400 zl taniej, az sie do jakiegos salonu przejade zeby to sprawdzic bo to niezla sumka jakby mozna tyle zaoszczedzic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i sama marka budzi prestiż. ...

 

Może w Polsce, ale skoro piszesz o poważnym stanowisku, to zapewne masz klientów zza granicy, a tam (szczególnie na zachodzie) laptop nie jest narzędziem do budzenia respektu/prestiżu, zwłaszcza tak mainstreamowy jak macbook.

Wybór należy do Ciebie, wybierz tego, który najbardziej Ci się podoba. Do listy możesz dopisać jeszcze Acer S7. Każdy z wymienionych przeze mnie notebooków to modele premium bezpośrednio konkurujące z jabłkiem. Poza lenovo wszystkie oferują bardzo dobrej jakości wyświetlacze i  czasy na baterii powyżej 6 godzin. Ważne, żebyś nie oszczędzał na dysku SSD, bo to on najbardziej przyda Ci się w pracy, którą opisałeś i dobrze byłoby wybrać wersję z 8GB pamięci RAM.

Co do muzyki, to jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości, to zainwestuj w jakiś porządny dacamp, bo karty dźwiękowe w laptopach (nawet w tych najdroższych) są po prostu słabe.

 

P.S. promocja o której piszesz dotyczy nauczycieli, studentów i uczniów i jest to 12% rabat, więc żeby zaoszczędzić te 1400zł musiałbyś kupić (na kogoś) sprzęt za jakieś 12000zł.

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...