Skocz do zawartości
Bartek1985

artefakty, wywalanie z Wiedzmina 3. Serwis twierdzi ze Gpu sprawne.

Rekomendowane odpowiedzi

No ale po co masz wkładać kolejną kartę jak juz robiłeś to 2x razy? Zasilacz, kartę, płytę już wyklucz bo te podzespoły zmieniłeś. Pobaw się z ustawieniami ramu, sprawdź procka i ten nieszczęsny prąd. Jaką listwę kupiłeś? Daj link.

Edytowane przez veritas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specu w rtv agd mi polecił, car ma w nazwie sprawdzę jak będę w domu.Ustawienia ramu czyli napięcie, mógłbyś jak tłukowi wytłumaczyć? Procek w occt niby jest ok ale tam nie sprawdza sie pcie moze rzeczywiście procek jest walniety ale to tylko włożenie innego może wykazać? ...

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzis sprawdzę, wolałbym zeby to byl ram niz procek... Na jednym i drugim to samo, sprawdzałem temperatury w momencie wywalania z Rysena , cpu i gpu okolo 40 stopni wiec napewno nie jest za ciepło. Moge jakoś zaimplementować cos do monitorowania napięć podczas grania?

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy zmieniłem procka i przy okazji mobo.Pogralem w walecznego Rysena syna Rzymu okolo 10 min i wszystko bylo ok.Swoją drogą ten benchmark powinien mieć opcję autoplay bo straszna meczarnia w to grać. Wiesiek sie sciaga to sie upewnie , jesli bedzie działac to znaczy ze procek jest walniety. W sumie zmieniłem juz wszystko poza hdd i ramami.Mam kilka pytań apropos nowej plyty , jest to model gigabyte ga z68ap d3 rev.2.0. Chcialem zainstalować świeżą Windę ale w biosie nie bylo widać pendrive. Zainstalowałem wiec z poziomu Windowsa prowizorycznie.Win.old pozostał i mimo wszystko wolałbym zrobić formata.W Windowsie wszystkie usb dzialaja normalnie a w biosie juz nie. Nie moge tez zrobić update biosa z tego wpasnie powodu.Z tego co widziałem na stronie Gigabyte to najnowsza wersja jest w wersji UEFI. Jak juzrozwiąże problem bootowania z pendrive to czy powinienem flashowac bios po kolei do najnowszego czy ostatni od razu? I ostatnie pytanie, na płycie sa cztery diodki Led Phase bodajże, nie mam jej przed sobą. Przy opalaniu kompa nr 4 świeci sie przes moment na czerwono...

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor, tak jak ktoś słusznie zauważył na początku.Ja jakoś zafiksowalem się ze to nie moze być cpu skoro occt przechodził bez problemu. Poza tym artefakty występowały tylko na pcie x 16, na wolniejszym juz nie.A jesli chodzi o ta płytę gigabyte z68 to poprostu z jakiegoś powodu w biosie zablokowana była opcja bootowania z usb.Co ciekawe, mimo ze plyta nie jest nowa win 10 mial do niej wszystkie sterowniki w przeciwieństwie do 7ki , tak smao milo mnie zaskoczyl fakt ze na 10 nie musiałem instalować drukarki. Obecna konfiguracja to i5 2400, Gigabyte z68 , 8gb ram rip jaws 1600mhz , antec 620 neo eco, hdd wd black 1tb , Gigabyte windforce 3x 7970. Ogólnie jestem w " plecy " 330 pln za procesor, kupiony na Allegro, reklamacja nie została uwzględniona. Wieska duszę na high, tylko zasięg i szczegóły roślinności na medium, wyłączone rozmycia i hair work. Jest niezle póki co 40-50 fps , chyba ze pada wtedy sa dropy do 30 fps.Dopiero jestem w Velen , później pewnie jeszcze będę musial z czegoś zejść. Kolejny etap to podkręcanie tego procka,do tych 4.0 .Podobno jakoś się da, z karyu wyciągnąłem 80mhz na rdzeniu czyli raczej marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...