Skocz do zawartości
MRCOCOset

LG 24GM77-B 60hz / v-sync

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę zmienić monitor z Samsung SyncMAster P2350 na coś nowszego 24' oraz pozostać przy 1920/1080. Zależy mi aby  w grach grać nadal na  max ustawieniach bez pogarszania jakości/detali itd. 60 fps / 60 hz . Posiadam 980 ti @ 1530/4010 & 4770k@4.7 & tridentx T1 16GB co pozwala na dość komfortową grę. Myślę o monitorze LG 24GM77-B i graniu na nim w 60fps/60hz (W3,MGSV,project cars) nie wyczynowe granie w FPS-y.

Pytanie czy ten monitor oferuje takie odświeżanie? 120Hz oraz 144 Hz były by tylko sporadycznie używane w produkcjach, które nie wymuszają drastycznego obniżania detali.

Może jakieś inne propozycje?

Dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu

Po 1, jak ma 144hz to i ma niższe, ale używanie ich to jak jazda Ferrari na max 2 biegu.

Po 2 jakie drastyczne obniżanie detali? Mając głupi 7870 z 2gb ramu grałem przeważnie na high detalach zawsze i jesli silnik pozwalał to było 70-150FPS

No chyba że AA jest must have...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu

Po 1, jak ma 144hz to i ma niższe, ale używanie ich to jak jazda Ferrari na max 2 biegu.

Po 2 jakie drastyczne obniżanie detali? Mając głupi 7870 z 2gb ramu grałem przeważnie na high detalach zawsze i jesli silnik pozwalał to było 70-150FPS

No chyba że AA jest must have...

 

1) W specyfikacjach sklepowych pisze np. " odświeżanie: 100hz/120hz/144hz"

lub " odświeżanie: 144hz/240hz "

 

2) Tak wiem, że to " jazda jak ferrari na 2 biegu". Stary monitor daje synowi do jego PC a ja chcę coś z "powiewem świeżości" :) do 1500 PLN

 

3) Wieśiek 3 momentami ledwo mieści się na granicy 60 fps z ustawieniami, które mnie satysfakcjonują. Aż żal kaleczyć tą grę obcinając jej detale.. :wink2: aby uzyskać 120 FPS, że o 144 FPS nie wspomnę. Dlatego 60 i V-sync.

 

Wracając do tematu. Interesuje mnie odpowiedź czy na bank nie ma problemu z 60Hz w tym monitorze. Jeszcze raz dziękuję za właściwą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprost - nie ma problemu.

Standardowo monitory startuja z 60hz, więcej trzeba w sterowniku karty/ustawieniach monitora zapodać.

Co do wieśka się zgodzę...choć sam sie zastanawiam czy nie lepiej byłoby grać ze 100-120hz bez v-synca. Zmniejszy to ciut laga ale niestety pojawi się "tearing" czy jak to zwał...

Co do120/240 to...to 120 tyle że ze strobingiem, czyli redukcja blura przez wstawianie czarnych klatek w obrazie (polecam blurbusters.com i zapoznanie sie z tematem lightboost itd). Stąd 240, bo niby podwaja klatki dodając te czarną przerwę. Swoją droga to poluje też na podobny monitor ale to pieśń przyszłości. Na razie rozwala niestabilność zatrudnienia :P

Pod tym względem to chyba lepszy jest Benq xl2411z ale nie wiem czy kolorów nie ma gorszych mimo podobnej matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...