Skocz do zawartości
un_ix

dopuszczalna temp. Athlona XP 1800+ ???

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: witam

 

posiadam Athlona XP 1800+ na plycie EPOX 8KHA+. na procku mam Volcano 7+ (ustawiony na medium), Copper Shim'a XP i paste THERMOPOX 75 AGS. wszystko jest w zamkniejtej obudowie ModeCom Fine z wentylatorem (80x80) wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acym cieple powietrze z tylu obudowy. temp. pokojowa to 24 stopnie. chcialbym sie dowiedziec jaka moze byc max. temp. takiego procesora? pracujac w okienkach mam 45 stopni (mierzone CPUCooL). wczoraj (tj. 23 VI 02) byl upalny dzien i mialem 49 stopni pracujac z win'em, a po rzezni w q3 ok. 53. czy ta temp. moze byc niepokojaca? w jaki sposob mozna obnizyc jeszcze temp. procka. prosze o wypowiedz na ten temat. z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że nie ma sie co tym przejmować... jak dojdzie do 60 to się możesz zacząć martwić :) a jak chcesz mieć niższą to otwórz obudowę u mnie to dało prawie 10 stopni mniej

:arrow: ... mialem przez pewien czas otwarta obudowe, temperatura oczywiscie spadla, ale moj Volcano 7+ (ustawiony na medium) robi za duzo halasu. a z ta maksymalna to chcialbym wiedziec na 100%, bo zamierzam krecic procka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem przez pewien czas otwarta obudowe, temperatura oczywiscie spadla, ale moj Volcano 7+ (ustawiony na medium) robi za duzo halasu. a z ta maksymalna to chcialbym wiedziec na 100%, bo zamierzam krecic procka  :)

Moim zdaniem oczywiste to to nie jest bo u mnie przykladowo temperatura zawsze rosnie na otwartej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz spokojnie krecic. Nie masz sie co martwic o temperature jak bedziesz mial 60 to jeszcze bedzie ok. mój kumpel ma durona 750@933 na jakims badziewnym titanie i pracuje caly czas przy 65-68 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest cwany patent z tymi naklejkami, dobrze ze onie pod wplywem zimna nie robia sie np. niebieskie : P u mnie przy ujemnych temp (peltiery) by mialy na to szanse na takim duraku : D na tb to juz nie : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejka jest od spodu i wygląda jak zwykła naklejka z ceną tylko nie ma na niej ceny. Nie wiem czy to prawda, ale tak mi mówił gość jak kupowałem proca.

Gosc pieprzyl Ci glupoty, przeciez nie tylko podczas o/c proc moze Ci sie nagrzac do takiej temp :?

Jak zapodasz sobie badziewnego (czytaj taniego) coolera, to tez spoko podskoczy do 60*C i wyzej, i z tego powodu gwarancja w plecy ?

Bez sensu total by to bylo.

Zreszta chyba byl by to jakis calkiem nowy patent procach, albo radosna tworczosc samego sprzedajacego, total lamera IMHO, jezeli przy tych temp mialby sie uszkadzac proc AMD

ROTFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ... z tymi naklejkami to napewno tak nie jest. rownie dobrze moglbym odkleic sobie ta naklejke (jeseli takowa wogole jest, bo ja mam tylko naklejke z gwarancja) i co? stracilbym gwarancje? a co do barwienia - zabarwila sie komus naklejka? :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc z naklejką jest tak:

Duron 600 - chodził na pasywnym chłodzeniu bo wiatraczek padł - lekko brązowa i działa nadal :D

Athlon TB 1.2 - ukruszony - naklejka usmażona - spalony :(

Duron 950 - chodził na pasywnym chłodzeniu bo zapomniał kolega wiatraczka podłączyć - lekko brązowa - płyta padła ( MSI ) procek wymienili choć przeżył !!!

:lol: Więc z naklejkami to bujda, choć usłyszałem już że ukruszony procek jest własnością AMD - ale sprzedawca został przyprowadzony do pionu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim 1700+ mam w windzie 44 stopnie w stesie niewiele wiecej  :wink:

No to ja mam fuksa bo na Titanku za niewiele ponad 20zl mam tyle. Jak pogram w q3 albo GTA3 ze 2 godziny to 47 stopni max. Oczywiscie to wszystko na podkreconym. Na 1800+ jest zawsze ponizej 40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...