Skocz do zawartości
Terrorminator

ZOTAC GTX 980 Ti AMP Extreme - brak podświetlenia napisu ZOTAC

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - podświetlenie zniknęło. Wszystko było OK, dopóki nie zainstalowałem najnowszych sterowników i NVIDIA Experience ze strony nvidia.com. Sterowanie LED z poziomu aplikacji Experience nie działa - nie mogę włączyć podświetlenia. Czy ktoś z posiadaczy kart ZOTAC spotkał się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOTAC nie ma softu do sterowania podświetleniem. Jest tylko ubogi Firestorm do podkręcania karty. Ale dzięki za zainteresowanie.

10 dni temu wysłałem 2 zapytania do ZOTAC'a - poprzez polskojęzyczną i angielskojęzyczna wersję strony. Do dzisiaj cisza...

 

W programie Firestorm jest zakładka "Gamer", w której prawdopodobnie można, m.in., włączyć/wyłączyć podświetlenie. Problem w tym, że ta zakładka u mnie, nie wiem czemu, nie jest aktywna...

Edytowane przez Terrorminator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie wygląda to tak w geforce exp:

 

gtxled.jpg

 

 

w sofcie od gigaszrota mogę zmieniać kolory ale go nie używam mam na to wyje... :P

 

trop: http://www.overclock.pl/articles/show/id/724,3,10,wyglad-zewnetrzny-i-budowa

 

"Ilu­mi­na­cja jest ste­ro­wa­na z po­zio­mu apli­ka­cji Ge­For­ce Expe­rien­ce, po­dob­nie jak w przy­pad­ku mo­de­lu re­fe­ren­cyj­ne­go."

 

przejedź stery DDU może to pomoże. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiają mnie ludzie co patrzą na jakieś diody, kolory płyt głównych czy pamięci Ram. Komp mam na podłodze, więc zaglądam tam jak coś się niepokojącego dzieje lub musze go wyczyścić. Czyli w moim przypadku średnio raz na miesiąc. Ale skoro Ci zależy to sprawdzałeś czy napis świeci zaraz po włączeniu komputera i potem gaśnie ? Jak odrazu to dioda mogła paść, bo raczej stery biosu nie  nadpisały.  Sam nie wiem. Z ciekawości sam sprawdzę czy mogę wyłączyć logo MSI na karcie., ale musze zainstalować Geforce Experience bo nie używam tego dziadoctwa od zielonych.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiają mnie ludzie co patrzą na jakieś diody, kolory płyt głównych czy pamięci Ram. (...)

 

To się nazywa estetyka. Bez urazy, ale dom/mieszkanie też tak urządzasz/będziesz urządzał? Tak byle jak, żeby tylko na głowę nie kapało? Założę się, że nie :)

U mnie musi pasować wszystko - od zegarka do koszuli po lampkę na biurku.

Aha, i biurko musiało być dębowe a nie tektura z IKEI. Bo tak.

Poza tym, jeśli karta ma podświetlany napis to dlaczego miałby nie działać? To ja o tym zadecyduję a nie karta, sterownik czy jakiś inny kabelek.

 

Odnośnie tematu - przeinstalowałem sterowniki po uprzednim czyszczeniu DDU, odinstalowałem Experience, zainstalowałem starsze stery ze strony ZOTAC'a, pokombinowałem z kilkoma poradami z netu i... lipa. Napis nie podświetla się ani na chwilę. Intryguje mnie fakt, że cały czas nie mam dostępu do zakładki GAMER w programie ZOTAC'a Firestorm, nawet jeśli uruchamiam go jako Admin. Prawdopodobnie tam domyślnie podświetlenie jest wyłączone. Może tam jest pies pogrzebany...? W ostateczności postawię system od nowa i będzie jasność. Chociaż też nie mam pewności, że uruchomię tą zakładkę. Poniżej filmik dot. felernej zakładki

 

Edytowane przez Terrorminator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa estetyka. Bez urazy, ale dom/mieszkanie też tak urządzasz/będziesz urządzał? Tak byle jak, żeby tylko na głowę nie kapało? Założę się, że nie :)

U mnie musi pasować wszystko - od zegarka do koszuli po lampkę na biurku.

Aha, i biurko musiało być dębowe a nie tektura z IKEI. Bo tak.

Poza tym, jeśli karta ma podświetlany napis to dlaczego miałby nie działać? To ja o tym zadecyduję a nie karta, sterownik czy jakiś inny kabelek.

 

 

Przeczytaj mojego posta jeszcze raz jak nie zrozumiałeś. Mnie chodzi o wnętrze komputera. Że nie zaglądam do niego i nie podniecam się jakimiś dobranymi kolorami pamięci do płyty czy jedną małą  świecąca dioda której na codzien nie widze. Chyba żebym sobie postawił obudowę na biurku z oknem. To jest tylko moje podejście, więc tez bez urazy. Co innego obudowa bo tą widzę i musi pasować. U mnie wszystko jest w tonacji czarnej. Tak wiec jeśli chodzi o diodę to świeci cały czas bez względu na sterownik.  U mnie jest schowana z kawałkiem plastiku. Logo smoka MSI. Kabelka tam nie widze lub jest jakoś schowany. Aha i wyłączyć się u mnie nie da ze sterownika, więc sam nie wiem jak to u Ciebie jest, albo u mnie też coś nie tak.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę, że mój filmik tu zawitał.

 

Nie masz dostępu do zakładki Gamer bo prawdopodobnie nie podpiąłeś kabelka USB do Karty i płyty głównej :P

 

To my chyba mamy dwie różne karty, bo mój ZOTAC GTX-980 Ti AMP Extreme Edition nie ma żadnego wejścia/wyjścia na kabelek USB...

 

Sprawa jasna - ja mam Ti.

Wracamy do punktu wyjścia...

Edytowane przez Terrorminator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...