Skocz do zawartości
kales

HDAudio nie działa AC97 Działa

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam pytanie. Komputer jest w obudowie (akyga 007br) Link do obudowy i teraz mam pytanie czy w tej obudowie ten przedni panel obsługuje HDAudio czy tylko AC97. Bo jak podlącze sluchawki z mikrofonem pod ten przedni panel to jak jest ustawione w biosie HDAudio to słuchawki nie działają a jak jest ustawione na AC97 to wszystko działa i jest ok. USB na tym panelu działa bardzo dobrze. W obudowie patrzyłem to jest tylko 1 kabelek audio który odchodzi od przedniego panelu i jest wpięty do płyty. Nie powinien byc drugi kabelek HDAudio? Czy moze w tym jednym kabelku jest hdaudio i ac97? Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi HDaudio i ac97 są dwie różne końcówki, często zamontowane na jednym kablu. Podłączasz w zależności od potrzeby jedną z nich pod płytę. najwidoczniej Twoja obudowa nie obsługuje HDaudio.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne komputer kupilem 3 miesiace temu i dziwne zeby ta obudowa nie obslugiwała hdaudio, przedni panel na obudowie obsluguje USB3 a hd audio nie? Dziwne. Na tym Kabelku co idzie do obudowy pisze Audio i nic wiecej drugiego kabelka nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że trzy miesiące temu kupowana?

Tu masz pokazane jak wyglądają wtyczki AC97 i HDaudio, sprawdz jak wyglada Twoja

 

fp_pins.jpg

 

Napisz jeszcze jaką masz płytę główną.

 

Poza tym, zajrzałeś w ogóle do manuala dołączonego do obudowy?

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten kabel co wychodzi z panelu przedniego. Napisz jaką masz płytę i jak możesz to zrób zdjęcie tej wtyczki. Wszędzie w opisach jest, że tam jest HD Audio, ale Tobie działa na AC97, więc trochę to dziwne

Edytowane przez Varkot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wybacz, jeśli chodzi o porównanie wtyczki.

Zwróć uwagę, że kupiłeś wyrób obudowopodobny Akyga. Niestety czasami takie są koszty oszczędzania. Ile to kosztowało? 100zł? Dołożyłbyś kilkanaście złotych i miałbyś obudowę uznanego producenta.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowopodobny = kiepskiej jakości, po taniości, szmelc

Nie wiem czy taką przejściówkę można kupić a nawet jeśli to nie wiem czy cokolwiek by Ci dała bo ona i tak redukuje sygnał z 9 pinów do 7. Już lepiej chyba poszukać jakiegoś front panela z gniazdem słuchawkowym i wtyczką HD Audio.

Edytowane przez Piehursson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się zintegrowane audio, nawet nie wiem jak wychwalane przez producenta zawsze zagra słabiej niż dedykowana karta. Jak do tego dodasz sobie utratę jakości jaka następuje podczas przesyłu sygnału na front panel i pewnie nienajlepsze słuchawki (chociaż w tym przypadku nawet słuchawki za 1000 zł i drożej nie zagrały by fajnie) to sam masz odopowiedź. Moim zdaniem gra nie warta świeczki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...