Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem automatykiem a moja praca odbywa się w przeróżnych warunkach. Dużo czasu spędzam w delegacjach.

Poszukuję laptopa do takich zadań jak:

- Programowanie (20% czasu)

- praca na halach produkcyjnych przy programowaniu PLC (pył, ryzyko uderzenia/upadku) (15% czasu)

- praca w biurze z dokumentacją tekstową, e-mail oraz schematami (50% czasu)

- czasami praca w CAD (4% czasu)

- oglądanie filmów w delegacji (3% czasu)

- jadąc samochodem (3% czasu)

- spotkania biznesowe (5% czasu)

 

Budżet: Najlepiej między 3/4tyś jednak jestem w stanie dołożyć jeśli będzie coś zdecydowanie atrakcyjniejszego

 

Przede wszystkim zależy mi na mocnej obudowie. Wiem, że są laptopy pancerne typu "panasonic Toughbook CF-19" jednak ich cena to rząd wielkości 13 tyś i jest to zdecydowanie za drogo. Waga nie jest dla mnie specjalnie ważna bo zazwyczaj poruszam się samochodem.

-Rozmiar jaki mnie interesuje to  15"-17" FHD(matryca matowa).

- pojemność dysku przynajmniej 500gb

 

Poświęciłem dużo czasu na poszukiwania i jedynie moją uwagę przykuł:

http://allegro.pl/dell-precision-m4800-i5-8gb-full-hd-m5100-36nbd-i5822879441.html

 

Jednak jego cena jest trochę wysoka.

 

Czy macie może jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Thinkpad E550 z i5-5200u FHD + win
Lenovo Thinkpad ale seria E - budżetowa dość seria biznesowa, czyli thinkpad trochę słabszej produkcji, zachowujący część ergonomicznych elemnetów.

Z serii biznesowej Asus'a ze wzmocnieniem z włókna węglowego oraz atestami:
Asus B551la z i5-4210u FHD + win

lub

Asus P2520 z i7ulv + 16gb ramu FHD + win

Ewentualnie biznesowy dell:
Dell Latitude 3550 z i5-5200u FHD IPS mat
Z matrycą IPS. Seria biznesowa od dell'a, oczywiście nie jest to stacja robocza jak Precision. Po kosztach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie dziękuję za podpowiedź. Wydaje mi się, że ten asus P2550LJ wypada najlepiej w swojej klasie cenowej. Wszystkie laptopy które mi podałeś są do siebie zbliżone cenowo a to chyba najbardziej przyszłościowa opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych modeli co nie maja SSD

Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 EVO

sklep Ci zamontuje go za darmo jeśli podczas składania zamowienia napiszesz w polu uwaga do zamówien ze prosisz o zamontowanie dysku SSD.

 

A zrobią to nawet jeśli na HDD jest windows? Zainstalują go na tym dodatkowym SSD?

Pytam, bo sam chyba muszę tak zrobić:

http://www.x-kom.pl/p/248222-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5558-i5-5200u-8gb-500-win8-gf920-bialy.html#specification

http://www.x-kom.pl/p/216483-dysk-ssd-samsung-250gb-25-sata-ssd-seria-850-evo.html

Co robią z hdd - idzie jako zewnętrzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

Uuu 450 zł dopłaty za FHD to za dużo. Laptop będzie używany głównie do pracy na uczelni do prezentacji.

Ewentualnie znalazłby się jakiś dell z hdmi i d-subem jednocześnie, windowsem, SSD, dodatkową grafą, i5, 8GB ramu do 2700 zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady. Najbardziej zainteresował mnie chyba DELL LATITUDE. Ma 36 miesięcy gwarancji przy czym Thinkpad tylko 12 i to chyba głównie przewarza nad moim wyborem. Jednak wkraczając już w ten segment cenowy. Myślałem czy nie warto zastanowić się nad serią DELL LATITUDE 5500? Rezygnując z dedykowanej karty graficznej dostanę chyba jeszcze trwalszą obudowę  w podobnej cenie co ten 3550 . Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacje robocze od Della są bardzo dobre, ale to bardziej przenośne desktopy niż laptopy. Nawet jeśli poruszasz się autem, to dobrze je kupić wtedy kiedy 80-90% czasu spędzasz przy biurku np. projektujesz w CADzie na budowie czy robisz wyceny, siedzisz w kontenerku a nie biegasz np. po elektrociepłowni. Cieżki klocek taki laptop i bateria na długo nie starcza, chyba ze kupisz najnowszą generacje, ale to jest 8-9k, 2 x ponad budzet.

 

 

Dorzucę po prostu swoje 3 grosze, bo po części też bywam na wdrożeniach na fabrykach bądź innych halach i na swoim laptopie głównie pracuję a rozrywka jest na dalszym planie, to może ustrzegę autora przed błędami, które sam popełniłem.

 

1. Serwis 36 m-cy on site - niby można się obejść, ale z mojego doświadczenia komputer psuje się zawsze w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Awaria laptopa zdarzyła mi się raz w życiu, niedawno.

 

Oczywiście mam taki okres, że absolutnie nie mogę wysłać komputera na serwis.  Próbowałem robić zwirtualizować mój sprzę, aby nie instalować wszystkiego później na nowo, zachować ciągłość pracy, i po prostu przywrócić sobie z pudełka później OS na laptopa. Po pierwszych próbach okazało się, że tego nie zrobię (P2V OK, V2P już nie). Kosztowało to wiele godzin mojego prywatnego czasu. Laptopa na serwis nie wysłałem, gwarancja minęła 11 grudnia b.r.

Przyjąłem na klatę potrzebę wymiany klawiaturki i układu ładowania ;) na własny koszt za 2-3 miechy, bo więcej tak naprawdę mógłbym stracić teraz.

 

Do tego jak będziesz gdzieś w terenie, termin będzie gonić, a laptop zepsuje się właśnie wtedy, to będziesz ugotowany.

 

2. DELL/HP/Lenovo - wybierałbym raczej z tych 3 producentów, najbardziej DELL - nie wiem tego z własnego doświadczenia, ale z zasłyszenia ludzie mówią, ze ich laptopy mają najlepszy serwis ( w HP zanim przyjadą trzeba wykonać pierdyliard testów, tutaj jak pogadasz, wytłumaczysz możliwe, że faktycznie gość będzie na następny dzień). ASUS sam miałem jeden notebook, ale nigdy takiego biznesowego. Nie wiem czy ASUS ma takie wsparcie jak trzeba.

 

3. SSD - pomyśl nad laptopem co ma złączę M2 bądź fabryczny dysk SSD to jest to, co zwiększa komfort pracy o 200%. jak masz budżet 4k i chcesz porządny sprzęt, polecam szukać z dyskiem 500GB i dokupić na M.2 jakiegoś średniego SSDka np. mx100 czy coś takiego, wychodzi taniej niż fabtyczny SSD no i masz wtedy lacznie ponad 600GB przestrzeni.

 

4. Konfigurując różne urządzenia, siedząc w klęczkach, czasem trzymając laptopa gdzieś na jakiejś półeczce, serwerku, doszedłem do wniosku - urządzenie wskazujące. Touch pad musi być dobry. Nigdy nie zastąpi myszy ale musi być dobry właśnie dla tych kilku momentów.

 

5. Matryca - lepiej jakby była Full HD, IPS fajnie mieć ale jak ucinamy budżet ze względu na pukty 1-4, to cokolwiek jasnego i matowego będzie dobre. Nie zwracaj większej uwagi poza tym. 15,6 to bedzie dobry rozmiar, nie bierz 17 tki" bedzie za duża.

 

6. Windows Pro i bitlocker.

 

Pamiętaj, w sprzęcie do pracy ważniejsza jest ergonomia i gwarancja niż same jego parametry.

 

ps: 

sorry za błędy, ale musiałem pisać bardzo szybko, potem nie będe miał juz czasu.

 

 

PS3:

ostatnio dostarczaliśmy 7 takich maszyn

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-E5550-Intel-Broadwell.135163.0.html

bardzo fajne komputery

mają też wersje E5450 z 14" ekranem i modemem WWAN LTE czy tam 3G, jesli potrzebujesz.

 

PS4:

jak masz w firmie coś zeby Ci dali na chwilę, to nie wiem czy nie warto poczekać na coś z IRisem i skylakiem mobilnym na pokladzie, bo te wszystkie latitudy i hpeki pokazane przez kolegów i przezemnie sa już powoli EoL. nie wiem dokladnie jaki tam intel ma roadmap na to, ale warto sprawdzic.

 

 

PS5:

bardzo ważne, zapomniałem - bateria - musi być wymienna i powinna mieć możliwość wsadzenia wersji extended, o dłuśzym czasie pracy (ael to drugie nie jest takie super koniecznie). fajnie jakby była sacja dokująca, kiedys dokupisz sobie i jak sie okaze ze bedziesz duzo siedzial w jednym miesjcu, moesz sobie monitor zabierac dodatkowy. ja tak robilem, bo lubie miec 24" 16:10

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...