Skocz do zawartości
Bonished

Freezy komputera - na chwile umiera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pisze tutaj z takim oto problemem.

 

Od pewnego czasu w grach jak równiez i przy przeglądaniu sieci (lecz dużo rzadziej) pojawiaja sie kompletne freezy komputera.

 

Bylem pewiem ze to przez brak reinstalla od roku lecz sie myliłem. Postawilem system na nowo kupionym ssd, swiezutki win7, i nadal tem sam problem. Myslalem ze moze drugi dysk na ktorym sa wszystkie gierki cos psuje ale HDTune pokazuje ze oba są zdrowe. Wszystkie stery najnowsze, aktualne.

 

Pobralem probgram MSI Afterburner i moze to bedzie dla kogos wskazówka co sie dzieje z moim komputerem. Ewentualnie ropsiłbym o podsuniecie mi jakichs innych (lepszych?) programow do monitorowania podzespolow. 

Ogolnie to temperatury w normie, proc i dyski sprawne, wydaje mi sie ze ramy tez, najwieksze watpliwosci mam do swojej stareńkiej grafiki, i podejrzewam ja o te walsnie freezy.

 

Setup (jest bez zadnego OC):
GIGABYTE GA-78LMT-USB3

AMD FX-6300

GEFORCE GTX260 (http://www.purepc.pl/karty_graficzne/przeglad_kart_graficznych_geforce_gtx_260?page=0,3)

CHIEFTEC 600W

GOODRAM 2x4GB

HDD WD Green1TB  + SSD TRANSCEND 128GB

2 monitory - 24 i 19

WIN7 Ultimate

 

Z góry dzieki za wszystkie podpowiedzi, gtx niedługo idzie do wymiany na 660 albo r7 ale chcialem zdiagnozowac problem gdyby to nie była wina grafy ;) Do tego dorzucam screena z zaznaczonymi miejscami "smierci" :D
post-222132-0-16437800-1450774558_thumb.png

 

PS Niedlugo puszcze jeszcze memtest tylko podlacze cd 

Edytowane przez Bonished

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej IMO to testować na innej grafice. Więc jak możesz to po prostu pożycz od kogoś inna karte i zamontuj. Jak nie bedzie freezów to wiadomo. Karta jest juz dosc stara, wiec mogla zaczac sie psuc. Sprawdz jeszcze ew RAM testujac go w ten sposob ze wkladasz tylko jedna kosc do jednego slotu i testujesz tylko z jedna koscia Potem druga kosc  do innego slotu, a to pierwsza wyjmujesz. Wazne by kazda kosc przetestowac osobno i w kazdym innym slocie. No i mozna odpalic memtest. Nie zaszkodzi tez wgranie najnowszego BIOSU do płyty jesli nie robiles nigdy aktualziacji. Mozna zresetowac ustawienia BIOSU po przez wyjecie bateryjki na ok 30 sekund .

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...