Skocz do zawartości
soufiane

Nowy GeForce GTX 750Ti i ciągłe zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem Radeona 4850 na GeForca GTX 750Ti niestety po około 10 min po odpaleniu gry ( Star Wars Battlefront, GTA 5, Far Cry 4 ) następuje zawieszenie po ok 2-3 min. Musze wychodzić za pomocą Ctr,Alt,Del.

Sprzet: 

AMD PHENOM II x 4 945 3,0 GHz
6 GB RAM
FEEL III 500-ATX

GIGABYTE 78LMT-USB3

- Gry oryginalne
- zrobilem nową instalke systemu Win 7
- sterowniki najnowsze
- Directx, bilioteki najnowsze

- Proba odpalenia na sterownikach 347.88 , 350.12, i najnowszych

Edytowane przez Klaus
nie wklejaj formatowanego tekstu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEEL III 500-ATX - weź to chłopie wymień i to jak najszybciej, jeśli chcesz, żeby cokolwiek jeszcze pożyło w Twojej obudowie ;)

Polecam Thermaltake Smart SE 530W Modular - tanio i stabilnie.

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

albo przynajmniej taki

http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu bez paniki, feel 3 jeszcze zasilaczem można nazwać w dodatku 4850 pobiera wiecej energii od 750ti. Może niech od razu cały komputer wymieni?

Pokaż temeratury pod obciążeniem  np. z hwmonitor

Problemem może też być ram, zrób memtest

Przywróć domyśle ustawienia biosu płyty głównej (wyjmij baterię na kilka minut) i zaktualizuj bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 pobierało więcej prądu, mogło być jednak bardziej tolerancyjne na spadki napięcia.

Nie wiemy nic o wentylacji obudowy, 4850 mimo że piekarnik, mógł być w referencie i wyrzucać ciepłe powietrze na zewnątrz. Teraz może się coś przegrzewać. Warto sprawdzić temp,w trakcie gry np. HWinfo.

Jeśli jest nowszy bios, zaktualizuj go, zwróć uwagę na rev płyty.

W7 rozumiem, że zaktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli Modecom Feel uważacie za dobry zasilacz, bądź w ogóle za zasilacz pod nowe podzespoły, to nie mam pytań ;)

Ja koledze radzę bardzo szybko dokonać pomiarów napięć jakie ten zasilacz po tylu latach daje, ale podejrzewam, że sytuacja będzie bardzo podobna do tych opisanych w 2008!!! roku:

 

Uzytkownik: Kret855 napisał:
ModeCom Feel III 500 w
Jest to zasilacz który nabyłem dzisiaj z allegro no cóż napewno jest o niebo lepszy niż mój wcześniejszy mercury 400w napięcia po maksymalnym obciążeniu zasilacza prezentują się następująco :
napięcie procesora 1.35
+3.3v - 3.28
+5v - 5.00
+12v - 13.11 !!!! Norma przekroczona!!!!
+5vsb - 4.98
Podsumowując za cenę 95 zł jest to jeden z lepszych i stabilniejszych zasilaczy niskobudżetowych.
Spec. Techniczna:
Zastosowanie z ATX/ATX12V wersja 2.2 V
Pasywny PFC
1 x uniwersalne złącz 20/24-pin do zasilania płyt głównych
2 x złącze zasilania SATA (Serial-ATA)
Termiczna kontrola szybkości wentylatora
Wymiary : 150(dł.)*140(szer.)*86(wys.)mm

Maksymalna moc : 500 W
< Czas podtrzymania : >16ms przy pełnym obciążeniu i nominalnym napięciu
Czas podnoszenia się : <20ms przy pełnym obciążeniu i nominalnym napięciu
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na napięciach: +3.3V, +5V, +12V
Zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe : 140%
Zabezpieczenie przeciwzwarciowe
Sygnał „power good” : kompatybilny z TTL

Charakterystyka Napięciowa :

Wyjście Nr wyjścia I max.
+5V 1 20A
+12V1 2 15A
+12V2 3 17A
+3,3V 4 22A
-12V 5 0,3A
+5Vsb 6 2,5A
Źródło: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1011594.html

 

 

Śmiem wątpić żeby coś się zmieniło od tego czasu, a nawet podejrzewam, że teraz jest jeszcze gorzej w przypadku tych modeli.

Swoją drogą proponuje zapoznać się z aktualna listą klasyfikacji zasilaczy ATX i dobrać coś co jest "normalne" i nie dobijać sprzętu ;)

Klasyfikacja zasilaczy komputerowych np. wg Tom's Hardware: http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2547993/psu-tier-list.html

Edytowane przez RedBoxR9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie widzę że trzyma jeszcze po spotkaniach świątecznych.

Nikt z nas nie napisał że to dobry zasilacz, ochłoń trochę i nie serz paranoi. Najlepiej jest siedzieć w domu i pisać wszędzie WYMIENAJ ZASILACZ TO WINA ZASILACZA, jako że masz krótki staż na forum i przypuszczam że w świecie komputerów również to Ci wybaczam. Dla twojej wiadomości seria feel była chujowa tak, ale wersja 3 w porównaniu do poprzedników dzieli ogromna różnica i 3 zasilaczem można nazwać mimo tego że i tak jest chujowy i nikt z nasi nigdy nikomu tego zasilacza nie poleci. Nie wykluczam winy zasilacza ale najpierw trzeba sprawdzić całą reszte sprzętu, a nie od razu namawiać do zakupu nowego zasilacza za 200zł, nie każdy ma na to pieniądze. Jaką dajesz autorowi gwarancje że jak wymieni zasilacz to nie będzie już miał opisywanego problemu? A jak by był dalej to co?

A pomiary napięć ma zrobić w jakimś programie tak jak autor wklejonego przez Ciebie tekstu? :banana:

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feel 3 niekoniecznie musi być sprawcą  problemów. Ale warto sprawdzić napięcia pod obciążeniem  i temperatury GPU.  I jak Klaus zauważył zaczął bym od aktualizacji Biosu płyty głównej. Nie zaszkodzi po tej operacji zrobić Clear CMOS. Zdarza się tak że trafia się karta co nie robi def taktowań fabrycznych. Wtedy pomaga albo podbicie nieco napięcia GPU lub obniżenie tatkowań GPU/MEM.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie widzę że trzyma jeszcze po spotkaniach świątecznych.

Nikt z nas nie napisał że to dobry zasilacz, ochłoń trochę i nie serz paranoi. Najlepiej jest siedzieć w domu i pisać wszędzie WYMIENAJ ZASILACZ TO WINA ZASILACZA, jako że masz krótki staż na forum i przypuszczam że w świecie komputerów również to Ci wybaczam. Dla twojej wiadomości seria feel była chujowa tak, ale wersja 3 w porównaniu do poprzedników dzieli ogromna różnica i 3 zasilaczem można nazwać mimo tego że i tak jest chujowy i nikt z nasi nigdy nikomu tego zasilacza nie poleci. Nie wykluczam winy zasilacza ale najpierw trzeba sprawdzić całą reszte sprzętu, a nie od razu namawiać do zakupu nowego zasilacza za 200zł, nie każdy ma na to pieniądze. Jaką dajesz autorowi gwarancje że jak wymieni zasilacz to nie będzie już miał opisywanego problemu? A jak by był dalej to co?

A pomiary napięć ma zrobić w jakimś programie tak jak autor wklejonego przez Ciebie tekstu? :banana:

Cóż, nie wiem po co te prywatne wycieczki w stylu: 

 

 

Ło Panie widzę że trzyma jeszcze po spotkaniach świątecznych.

Nikt z nas nie napisał że to dobry zasilacz, ochłoń trochę i nie serz paranoi. Najlepiej jest siedzieć w domu i pisać wszędzie WYMIENAJ ZASILACZ TO WINA ZASILACZA, jako że masz krótki staż na forum i przypuszczam że w świecie komputerów również to Ci wybaczam. 

Skąd masz informacje, że siedzę w domu i mam krótki staż w świecie komputerów? Obawiam się, że zanim nauczyłeś się poprawnie mówić to ja już na moim PC AT 80286 pisałem pierwsze sprawozdania w TAG'u ;) To fakt, że na tym forum jestem od niedawna. No ale mniejsza o większość, bo to niczego do tematu nie wnosi ;)

 

Może i rzeczywiście zbyt szybko poleciłem zasilacz do wymiany, bez uprzedniego dokonania pomiarów stanu napięć, ale nie zmienia to faktu, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że to winowajca. Można oczywiście robić upgrade'y BIOS'u itd. nikt nikomu niezabrania. Powiem Ci tylko tyle, że z moich doświadczeń w pracy w serwisach komputerowych, że żaden Feel nigdy nie był i nie będzie dobrym zasilaczem i napewno nigdy bym takiego zasilacza nikomu nie polecił.

 

Natomiast:

 

 

A pomiary napięć ma zrobić w jakimś programie tak jak autor wklejonego przez Ciebie tekstu? 

Nie wystarczy zwykły miernik i trochę inwencji twórczej ;)

RedBoxR9 skończ rozpiepszać forum i doprowadź powyższy post do ładu.

Posprzątałem drogi Moderatorze.

Edytowane przez RedBoxR9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i rzeczywiście zbyt szybko poleciłem zasilacz do wymiany, bez uprzedniego dokonania pomiarów stanu napięć, ale nie zmienia to faktu, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że to winowajca. Można oczywiście robić upgrade'y BIOS'u itd. nikt nikomu niezabrania. Powiem Ci tylko tyle, że z moich doświadczeń w pracy w serwisach komputerowych, że żaden Feel nigdy nie był i nie będzie dobrym zasilaczem i napewno nigdy bym takiego zasilacza nikomu nie polecił.

A wymiana Feela na markowy zasilacz zawsze rozwiązuje problem, przynajmniej w połowie. Zawsze!

 

Posprzątałem drogi Moderatorze.

Brawo ty!

 

 

zajebiście, dziękuję ci serdecznie

 

 

jeszcze raz brawa dla ciebie

forum.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...