Skocz do zawartości
elcidx

Dwa monitory 16:10 24" bądź konkretny AOC FreeSync

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Stoję przed małym dylematem, mam dwa monitory Samsunga 223BW i chce je wymienić na coś większego trochę i w bardziej nowoczesnym standardzie. I teraz stoję przed wyborem nowych monitorów, gdzie znaczącym wyznacznikiem jest cena, około 700 zł za monitor.

Gdy chciał bym pozostać przy obecnym 16:10 można kupić jakiś używany monitor w klasie A z roczną gwarancją, powiedzmy Della U2412 i podobne modele.
Albo w tych samych pieniądzach mieć co prawda 16:9 którego jakoś nie jestem wielkim fanem, ale z tak fajną funkcją jak FreeSync i odświeżaniem 75Hz i to nowy AOC G2460VQ6 http://www.morele.net/monitor-aoc-g2460vq6-829271/

Wiem, że to matryca TN ale i do takich jestem przyzwyczajony i nie mam z nimi jakiś problemów czy dyskomfortu w użytkowaniu, więc jak dla mnie nie jest to jakaś szczególna wada. A z racji tego, że trochę gram i to szczególnie w fpsy to opcja jaką jest Freesync była by mile widziana, bo podobno bardzo pomaga. Tego AOC można kupić lekko ponad 600 zł i do tego jeszcze dochodziły by koszta dokupienia przewodów DisplayPort.

Sprzęt przy jakim używał bym tych monitorów to:
i5 2500k @ 4,5 GHz
R9 390
16 GB 1866 Mhz 
Więc problemów wydajnościowych po przejściu na większą rozdzielczość raczej się nie spodziewam. 
Największy problem w tym wyborze, to to, że nigdzie nie ma testów tego monitora AOC, a chętnie bym o nim poczytał.
Co możecie mi poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 monitory były by już dla mnie raczej zbędne. Dwa są w sam raz, albo wpadłem jeszcze na jeden pomysł, aby kupić trochę "lepszy" monitor AOC 144Hz i do niego dokupić drugi ale już nie 144 tylko jak najzwyklejszy aby zmieścić się w budżecie a oba by wyglądało tak samo. Ale i ten 144 http://www.morele.net/monitor-aoc-g2460fq-650859/nie ma freesync, a większość gier i tak nie będzie działać na moim komputerze z taką ilością klatek, więc był by to chyba zakup na wyrost.

Cenię sobie estetykę :P i obecnie to tak wygląda: comment_8afr1aOgfVuaFGHCCqUYloTvQXBHLDCb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...