Skocz do zawartości
k2group

Kilka pytań...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompa (patrz: opis) z Athlonem XP 2000+ (12.5 x138), ostatnio zmieniłem FSB na 138, temperatura według CPUCooler = 44*C (przy 100% użyciu prcka). Chodzi o to, że chciałbym zmienić mnożnik, ale boję się grzebać przy Coolerze (cholernie ciężko go zdjąć). Czy jest jakaś możliwość bardziej podkręcić Athlona bez zmiany mnożnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest 0,18um (a napewno jest skoro nie ma odblokowanego mnożnika) to nie ma :(Jeśli to jest 0,18um (a napewno jest skoro nie ma odblokowanego mnożnika) to nie ma :( Jedyne wyjście to podnosić FSB stopniowo aż do osiągnięcia MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest 0,18um (a napewno jest skoro nie ma odblokowanego mnożnika) to nie ma :(

niektore t-bredy tez mialy przeciete mostki :D wiec nie tak na 100% ale na 99% :lol: no ale teraz juz powaznie jesli to jest 0.18u to mnoznik bedzie ci ciezko unlocknac musisz miec bardzo stabilna reke i lakier na bazie srebra przewodzacy prad polaczyc mostki i krecic ale znajac zycie gra nie warta swieczki z 0.18u a tymbardziej z 200+ za duzo nie wyciagniesz lepiej pchnij tego proca i kup 1800+ DLT3C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za radę (mam możliwość wymienić go 1700 - i chyba to zrobię), mam jeszcze jedno pytanie: Słyszałem że istnieje strona z bazą serii i numerów Athlonów, gdzie można sprawdzić o ile dany model procka można podkręcić. Czy wiecie coś o tym?

 

I jeszcze jedna sprawa, piszecie że 2000+0.18u niewarto kręcić, a jak to wygląda z 0.13u? Czy 0.13 ma zablokowany mnożnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za radę (mam możliwość wymienić go 1700 - i chyba to zrobię), mam jeszcze jedno pytanie: Słyszałem że istnieje strona z bazą serii i numerów Athlonów, gdzie można sprawdzić o ile dany model procka można podkręcić. Czy wiecie coś o tym?

 

I jeszcze jedna sprawa, piszecie że 2000+0.18u niewarto kręcić, a jak to wygląda z 0.13u? Czy 0.13 ma zablokowany mnożnik?

0.13u maja unlockniety mnoznik (no 1 na 1000......00 zdarza sie ze ma locked) 0.13u bdb sie kreca ale tylko 1700+ i 1800+ wyzsze juz gorzej a chyba najgorzej 2000+. 1700+ mozesz juz nie dostac dlatego rozgladaj sie za 1800+ DLT3C tez go niezle pogonisz 2400+ murowane a z tego co widze to teraz murowane jest 2600+ :D

Co do bazy cpu to owszem jest takowa ale nie pamietam adresu :oops: a specjalnie nie mam czasu szukac moze ktos inny ci poda ale z tymi seriami to nie jest tak do konca bo mozesz miec dwie identyko serie a beda sie roznie krecic a nawet bardzo roznie

pozdro

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...