Skocz do zawartości
Dasmat

"Falowanie" obrazu GTX970

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam problem z falowaniem ekranu podczas grania.


Poprzednio siedziałem na zintegrowanej grafice intel 4600 po zakupie GTX 970 od Asusa mam dziwne fale podczas grania, po ograniczeniu fos do mniejszego (150) ten

efekt znika w Gridzie 2 znika po włączeniu synchronizacji pionowej czyli gra automatycznie schodzi do 60 fps ale np. w H1Z1 jest ciągle,. Podczas stres testu tez nic takiego nie występuje. 


Monitor to Asus VK222S jest podłączony przez kabel VGA, a  później do karty przez przejściówkę DVI.

Czekam na odpowiedz w razie pytań proszę pisać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga ze wzgledu na to że ogranicza klatki do 60 juz ogarnalem co to moze byc i jest to wina monitora u Ciebie pewnie tez, a jak nie to na gwarancje :D

Stawiam na  monitor, bo połączony jest poprzez HDMI - kolory też musiałem poprawić ręcznie włączając paletę RGB.

 

Wcześniej zwalałem winę na powolny VRAM, bo zwykle działo się to w początkowych sekundach rozgrywki a potem całkiem znikało. Teraz po synchronizacji nie ma problemu. Sprawdzałeś czy jeśli podłączysz monitor poprzez DVI też się tak dzieje? Kartę masz zapewne sprawną. Włącz Furmark na full na kilka minut, żeby się karta mocno rozgrzała. Jak umrze albo będą artefakty to oddasz na gwarancji ;)

 

Czasem dziwne rzeczy dzieją się po instalacji lewego sterownika - nVidia ostatnio miała kilka tak kiepskich, że mi karta artefaktami waliła po mocnym OC. Partacze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor nie ma DVI tylko VGA jest to zabytek wśród monitorów wiec się nie dziwie.

Chyba właśnie znalazłeś odpowiedź na pytanie czemu masz falowanie ekranu? ;)

Tak jak mówiłem na 99,9999% GTX jest sprawny. Dla pewności uruchom na nim kilka naprawdę męczących testów, żeby go troszkę rozruszać. A monitor zmienisz przy okazji... tylko na nieco nowszy i z wyższym odświeżaniem. Może 120 Hz? Tanieją ostatnio ;) A na razie uruchom synchronizację i bez potrzeby nie popadaj w panikę ;) 

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie troszkę piszczą cewki, kiedy karta robi ponad 300 fps. Tym też nie musisz się bardzo przejmować. Zwykle gry tyle nie wyciągają a benchmarkami nikt na co dzień się nie bawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...