Skocz do zawartości
BartoszekW2

Laptop do 3.500 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam poważny problem z wyborem idealnego notebooka dla Siebie, moje wymagania są dość złożone bo tak naprawdę potrzebuje notebooka do wszystkiego w cenie do 3.500 zł.


Do czego będzie wykorzystywany:
- Programowanie, jednak tylko PHP z MySQL
- Lekka obróbka grafiki, więc i5 spokojnie wystarczy
- mniej wymagające gry np Counter Strike Global Offensive
- muzyka i filmy, dlatego fajnie jakby miał dobre głośniki

Dodatkowo:

- dobrej pracy na baterii
- przedniej kamery do Skype
- matryca 17 cali
- opcjonalnie podświetlana klawiatura
- gdyby udało się znaleźć coś z dyskiem SSD byłoby świetnie


Myślałem o modelu Lenovo Z70-80, dodatkowo wystarczy mi na dołożenie dysku Transcenda 120 GB. Znajdziemy coś lepszego w tej cenie?


Znalazłem też również ciekawą maszynę od MSI GP 62 fajnie, że ma pełny procesor Intel Core i7 oraz dedykowaną kartę graficzną GT 940 jednak nie wiem jak te komputery się sprawują obecnie pracuje na Lenovo Y580, nie ma jego następcy przypadkiem?


http://www.sferis.pl/p/375600-laptop-msi-gp62-2qd-063xpl-leopard-i7-5700hq-156fhd-8gb-1tb-7200-gt940m-dos.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz laptopa 17" a podajesz propozycję z 15". W 15" będziesz miał większą wydajność w danej cenie, bo są tańsze - większy wybór w tym budżecie.

Procesor i7HQ Broadwell 4-rdzenie 8-wątków i słaba grafika już GT940M to non sens... połączenie ma się do siebie nijak. 

 

Z 17" fakt najlepszy byłby:
Lenovo Z70-80 i7-5500U/8GB/240/DVD-RW GF840M FHD IPS
Ma bardzo dobrą jakościowo matrycę FullHD IPS matową, szybki dysk SSD, przyzwoity procesor, ale grafika dość słaba, segment 2,5tysiąca nawet mniej już akurat.


Co do odpowiednika Y580:
Lenovo Y50-70 i5-4210H/8GB/256 GTX960M FHD IPS
Posiada przyzwoite podzespoły, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, głośniki JBL. Matryca FullHD IPS dobra matowa, szybki pojemny dysk SSD fabryczny. Grafika z serii GTX na pamięci DDR5, znacznie szybsza od powyższych - ponad 2x mocniejsza od GT840M czy GT940M.

Jest też nowszy model powyższego:
Lenovo Y700-15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M FHD IPS
Z procesorem najnowszej 6-tej generacji Skylake 4-rdzenie 4-wątki, ram szybszy DDR4 i posiada dodatkowy slot pod M.2 na dysk SSD czego nie ma starszy model. Wykonanie ogólne podobne.

Zarówno jeden jak i drugi to dobre opcje, z niższym budżetem polecam starszy, tamten procesor i5H także radzi sobie bardzo dobrze z tą kartą graficzną w każdej z gier aktualnie na rynku.

 

Ewentualnie jeszcze większy brat y50-70, w 17":
Lenovo Y70-70 i5-4210H/8GB/1000/Win10 GTX960 FHD IPS
Ale tak jak już mówiłem, za te kilka centymetrów więcej na przekątnej - już droższy. Tutaj matryca FullHD IPS ale glare - dotykowa. W zestawie dołączają jeszcze napęd optyczny w tym przypadku, którego nie ma w tych modelach (w mniejszym także) - obudowa typu 'slim'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o następcę Twojego laptopa, to oficjalnie Y580 nie miał następcy, ale jego rolę przejął Y500, potem wyglądało to mniej więcej tak:

Y580 -> Y500 -> Y510P -> Y50-70 (2014) -> Y50-70 (2015) -> Y700-15.

 

17,3" Y700-17, to obecnie jeden z lepszych komputerów multimedialnych, jednak przekracza Twój budżet i gdybyś chciał zakupić go z systemem i dyskiem ssd, to nawet w wersji z i5 musiałbyś dołożyć przynajmniej 1000zł.

 

Bliżej Twojego budżetu jest Asus K501LX, jednak ma tylko 15,6", ale za to energooszczędny procesor (2 rdzeniowy) i wydajną kartę graficzną (GTX 950M), która nie wpływa zbyt negatywnie na czasy pracy na baterii (które są całkiem przyzwoite), za sprawą technologii Nvidia Optimus.

Niestety przednia kamera w tym modelu jest raczej kiepska. Matryca TN.

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja gwarancją, rękojmia sprzedawcy rękojmią sprzedawcy. Idziesz do sklepu i mówisz, że chcesz skorzystać z rękojmi, która od 24 grudnia 2014 trwa 24 m-ce. Określone jest to USTAWOWO. Oczywiście będą mówić, że gwarancja na firmę tylko 12 m-cy. I będą mówić szczerą prawdę. Tyle, że kupujący zawsze ma prawo skorzystać z rękojmi.

 

https://prokonsumencki.pl/blog/reklamacja-towaru-przez-konsumenta-przed-i-po-25-grudnia-2014-roku-czyli-co-zmieni-nowa-ustawa-o-prawach-konsumenta/

http://www.sprawnie.com/2015/01/reklamowanie-produktow-kupionych-na.html

 

Jej moc została osłabiona w stosunku do tego co było przed 25.12.2014 ale dla firm została wydłużona z 12 do 24 m-cy.

 

Niemniej, jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na przerwy w pracy, dalej uważam, że jedynym rozsądnym wyborem jest DELL i 3 lata on-site.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...