Skocz do zawartości
Lightman

Niska liczba FPS po reinstalacji systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

sytuacja przedstawia się następująco:

 

Kupiłem dysk SSD EVO, zanim go zainstalowałem w komputerze miałem SSD PRO (OS + Battlefield 4) + HDD. Wszystko było ok, ale zaczęło mi brakować trochę miejsca na SSD, stąd zakup drugiego. W międzyczasie dorzuciłem też program do monitorowania temperatury i FPS w grze (NZXT Cam). FPS mniej więcej na poziomie 140, temperatury CPU 75-80°C, GPU 70-75°C.
Po instalacji dysku i reinstalacji systemu (OS na EVO + Battlefield 4 na PRO) FPS waha się między 60-90 i za cholerę nie wiem dlaczego?

Próbowałem zmieniać sterowniki do GPU, zmieniać ustawienia z Ultra na High, jeszcze raz reinstalować system... nic nie działa.

 

W konsultacjach na forum klanu jedyny sensowny pomysł to zmniejszenie temperatur... Tylko, że podejrzewam, że zanim zacząłem to monitorować to wyniki były takie same, a sama gra chodziła płynnie.

 

W tej chwili mam zainstalowane sterowniki Radeon Crimson 16.1.

 

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę lub pomysł i jestem gotów przeprowadzić każdy test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej miałeś inne sterowniki GPU to wróć do tych poprzednich.

to już robiłem

 

 

Ściągnij afterburner i zobacz czy karta nie zrzuca taktowania podczas gry. Ale wątpię, żeby to było to.

 

Grasz na Mantle czy na DX?

DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...