Skocz do zawartości
michalmiko

Asus R556 LB czy LJ

Rekomendowane odpowiedzi

1) Kwota przeznaczona na zakup: 2500

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 15,6"

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.): praca biurowa, internet, rzadko gry

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.): dobre wykonie i wygląd

5) Osobiste preferencje: Asus R556LB czy R556LJ

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): bez systemu

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus R556LB z i5-5200u 8GB GF940M
Jest lepszy. Posiada o 30% mocniejsza kartę graficzną od GT920M. W tej cenie to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o laptop multimedialny.

Ewentualnie możesz pomyśleć o wersji z SSD:
ASUS R556LB i5-5200U/8GB/240SSD/DVD-RW GT940M 
SSD jest sporo szybszym dyskiem, na co dzień znacznie optymalizuje prace systemu jak i programów.

Spojrzeć możesz także na:

Acer F5-572G i5-6200U/8GB/1000 GT940M FHD
Cena już trochę wyższa, ale laptop posiada procesor 6-tej gen. skylake i matrycę FullHD matową - większy obszar roboczy i większa gęstość pikseli, na co dzień większy komfort użytkowania i pracy.

Tutaj masz test grafiki w grach:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-940M.138027.0.html

Jeśli nie zależy Ci na grach i grafice, możesz wziąć LJ ale tam jest już GT920M:
ASUS R556LJ-XO164D-8 i5-5200U/8GB/240SSD/DVD GF920M
W niższej cenie zmieścisz się z szybkim dyskiem SSD rozsądnej pojemności, ale w grach już mniej FPS:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-920M.138763.0.html

 

W podobnej konfiguracji dostaniesz jeszcze:
Dell Inspiron 5558 i5-5200U/8GB/128+500 GF92
Wyższa seria inspirona, dobre wykonanie renomowanej marki. Konfiguracja podobna, tutaj masz 2 dyski jednakże - mniej pojemny SSD pod SATA a drugi HDD w zewnętrznej obudowie pod USB 3.0 jako dysk zewnętrzny.

Edytowane przez wmk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :) Czyli tylko i wyłącznie różnią się grafiką? Z wyglądu są takie same i wszystkie posiadają srebrną obudowę gdzie klawiatura i touchpad?

Mój faworyt w X-kom: R556lb-xo153 z 8gb ram, 240gb SSD za 2649zł

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem Ci jeszcze wyżej propozycje. Co do lepszych, w tych cenach ten asus prezentuje najlepsze temperatury pracy pod obciążeniem, matrycę z dość wysoką luminacją i to matową antyrefleksyjna. Dobrze spasowaną obudowę. Myślę że to dobry wybór. W innym kierunku pokusić się tylko można albo do matrycy FullHD, albo do opcji z dyskiem SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, tylko początkowo Tapatalk nie wyświetlił mi poprawnie posta w całości. Już edytowałem wypowiedź :)

Wystarczy mi jeden dysk ssd 240gb. Mam drugi laptop MSi ge 70 z dwoma dyskami 240 i 1tb. Początkowo miałem 64gb ssd, ale po zainstalowaniu kilku gier i aplikacji na hdd na systemowym ssd brakowało miejsca. 240gb jest dla mnie optymalne :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie ta specyfikacja. Lapek będzie użytkować głównie żona. Zobaczę jeszcze tego Acera, ale chyba Asus bardziej jej przypadnie do gustu :)

Dzięki za pomoc :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że ten SSD co jest w zestawie jest słaby?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

W tym problem, że nie zawsze wiadomo jaki dysk jest w środku, ale pewne jest że nie jest to sprzęt najwyższej klasy.

 

P.S. Swoją drogą, gdy zamawiasz dysk oddzielnie, to w przypadku reklamacji komputera możesz go wymontować i używać z innym sprzętem, o ile nie wymaga to naruszenia plomb gwarancyjnych.

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak jest dodawany przez producenta laptopa, więc może nie będzie źle ;)
P.s. Nie wiedziałem, że dyskusja się tak bardzo i szybko rozkręci :) Dziękuję za takie zainteresowanie tematem i pomoc.
Zamówiłem R556LB i5-5200U/8GB/240SSD/GT940M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już lapka kilka dni. Na razie pierwsze wrażenia: Bardzo smukły i lekki. Jakość wykonania niezła, ale do MSi trochę brakuje. Może przez to, że jest plastikowy a nie alu i przez to mam takie wrażenie. Czas pracy na baterii podczas przeglądania internetu porażająco długi! Kilka dobrych godzin bez podłączania ładowarki. Jedyne co mnie drażni to matryca. Wydaje mi się, że brzegi są nierówno podświetlone, ale to też zależy jak spojrzę. W MSi tego nie mam, jeżeli mogę znów porównać :)

Za tę kasę fajny laptop o czasie działania małego netbooka :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...