Skocz do zawartości
Aslaf

Fortis 3 HE1425 i i5 6600k: Czy chłodzenie nie wygnie laminatu?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wyżej wymienione chłodzenie do mojego skajlejka. Czy zamontowanie go jest bezpieczne? Czy macie może jakieś porady, jak zrobić to w najlepszy sposób? chłodzenie kupiłem przez internet z odbiorem osobistym i ciągle mam (chyba) prawo do 10 dniowego zwrotu. Za fortisa zapłaciłem 135 zł, nie koniecznie chciałbym robić szopkę ze zwrotem, ale jeśli trzeba, to co polecacie w takiej samej/niższej cenie? A może istnieje jakiś sposób domowy, nie wiem, np podwieszenie chłodzenia w obudowie, dokupienie jakiegoś taniego backplate'u/śrubek?

Edytowane przez Aslaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dni - kupując z odbiorem osobistym, paragon czy fakturę wystawiają najczęściej w miejscu i czasie odbioru towaru. Nie jest to transakcja zawierana na odległość. Tylko zamówienie było przez internet. Szczegóły znajdziesz w regulaminie sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dni - kupując z odbiorem osobistym, paragon czy fakturę wystawiają najczęściej w miejscu i czasie odbioru towaru. Nie jest to transakcja zawierana na odległość. Tylko zamówienie było przez internet. Szczegóły znajdziesz w regulaminie sklepu.

Mimo wszystko zapłaciłem przelewem po wykonaniu zamówienia w internecie. W punkcie tylko odebrałem sprzęt, więc zakup odbył się jak najbardziej na odległość. Co innego, jakbym zapłacił na miejscu, chyba w ten sposób to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dni - kupując z odbiorem osobistym, paragon czy fakturę wystawiają najczęściej w miejscu i czasie odbioru towaru. Nie jest to transakcja zawierana na odległość. Tylko zamówienie było przez internet. Szczegóły znajdziesz w regulaminie sklepu.

Stara sprawa ale może ktoś trafi na ten post i zostanie wprowadzony w błąd wiec wyjaśniam:

 

To że towar został odebrany w sklepie a zakup był przez internet w kwestii zwrotu niczego nie zmienia.

 

Dokonano sprzedaży na odległość, a więc mają zastosowanie poniższe przepisy:

 

Ustawa z dnia 02 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000 Nr 22 poz. 271)

 

 

Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

 

WAŻNE:

 

Jeśli natomiast sklep nie będzie chciał przyjąć towaru należy wysłać pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy i zażądać zwrotu ceny na konto (należy podać numer) w terminie 14 dni od dnia odstąpienia pod rygorem skierowania sprawy na drogę sądową.

 

Oraz poinformować sprzedawcę iż towar jest do odebrania (należy podać adres) w jego własnym zakresie - w tym celu należy podać nr. telefonu, pod którym będzie można uzgodnić termin odbioru.

 

Podstawa prawna:

 

Ustawa z dnia 02 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000 Nr 22 poz. 271)

 

Art. 7. 1. u.o.n.p.k. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

 

Art. 454. § 1. k.c. Jeżeli miejsce spełnienia świadczenia nie jest oznaczone ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione w miejscu, gdzie w chwili powstania zobowiązania dłużnikmiał zamieszkanie lub siedzibę. Jednakże świadczenie pieniężne powinno być spełnione w miejscu zamieszkania lub w siedzibie wierzyciela w chwili spełnienia świadczenia; jeżeli wierzyciel zmienił miejsce zamieszkania lub siedzibę po powstaniu zobowiązania, ponosi spowodowaną przez tę zmianę nadwyżkę kosztów przesłania.

 

Wyjaśnienie: po odstąpieniu od umowy zostaje sie dłużnikiem sprzedawcy, o którym mowa w art. 454 k.c. i dlatego sprzedawca ma odebrać towar (świadczenie niepieniężne) od kupujacego.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez demos7enes
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu-ździsiu, sklepy gupie nie som. Potrafią odpowiednio skonstruować regulamin.

Popatrz chociaż na regulamin proline.pl.

to że sklep ma regulamin niezgodny z prawem niczego nie zmienia w kwestii zwrotu, takie zapisy można uznać za klauzule niedozwolone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu-ździsiu, sklepy gupie nie som. Potrafią odpowiednio skonstruować regulamin.

Popatrz chociaż na regulamin proline.pl.

Używając argumentu o regulaminie wew. sklepu tym bardziej mnie utwierdzasz w przekonaniu że nie wiesz kompletnie o czym mówisz.

 

- To że regulamin sklepu jest niezgodny z prawem to tylko problem sklepu...

 

Nieszczególnie rozumiem też lekceważący zwrot w stylu Misiu-ździsiu itd ?

 

Czy to do mnie? a jeśli tak czy to jakaś wysublimowana próba ośmieszenia rozmówcy.

W jakim celu, czuwający nad poziomem forum moderatorze?

 

BTW: Nie jest wstydem popełnić błąd ale jest wstydem nie umieć się do niego przyznać....

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój błąd. W przywołanym proline pl nie ma opcji zakupu na odległość i odbioru w sklepie. Jak rozwiązują to inne sklepu z tej branży - nie wiem. Nie korzystałem.

 

W proline przez internet można tylko zamówić towar do sklepu, nie można zawrzeć umowy na odległość z odbiorem osobistym.

Zamawiasz przez internet, umowę zawierasz w sklepie, w którym odbierasz.

 

Wskażcie mi, co tu jest niezgodnego z prawem, które zapisy można uznać za klauzule niedozwolone.

 

https://proline.pl/?n=regulamin


Nieszczególnie rozumiem też lekceważący zwrot w stylu Misiu-ździsiu itd ?

Czy to do mnie? a jeśli tak czy to jakaś wysublimowana próba ośmieszenia rozmówcy.

Dlaczego ten zwrot? Sam sobie odpowiedz. 

Nie muszę ciebie ośmieszać, skoro zrobiłeś to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 2012 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na księgarnię karę, ze względu na zawarte wówczas w regulaminie sklepu internetowego niezgodne z prawem i niekorzystne dla klientów postanowienia. Sprawa trafiła do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który podtrzymał decyzję Urzędu

 

prawdopodobnie juz jest to klauzulą niedozwolona, poczytaj misiu pysiu jak chcesz wiedzieć

 

 

 

Misiu-ździsiu, sklepy gupie nie som. Potrafią odpowiednio skonstruować regulamin.

Popatrz chociaż na regulamin proline.pl.

ośmieszasz to się ty troglodyto, som? gupie?

Edytowane przez egefege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygląda, że niektóre som gupie, skoro nie przyjmują zwrotów, mimo że powinny.

Kupujemy czasami coś na matras.pl i tam rzeczywiście nie mogą odmówić zwrotu przy odbiorze w sklepie. Płaci się za zakupy online, przesyłka na sklep przychodzi zapakowana, jako przesyłka kurierska.

 

W przywołanym proline po wybraniu opcji odbiór w sklepie nie można nawet zapłacić z góry. Nie mamy tam do czynienia z zawarciem umowy na odległość. W takim przypadku (odbiór w salonie) przez internet następuje tylko zamówienie towaru na sklep. W sklepie widzimy co kupujemy. Oglądamy towar. Pasuje, kupujemy, płacimy. W salonie jest wydany paragon/faktura. Nie ma nawet śladu po umowie zawartej na odległość.

Jak sklep chce, może być sprytny. Wcale mnie to nie dziwi. Prawo do zwrotu potrafi być nadużywane. Kupując coś w sklepie chciałbym dostać towar nowy, nie zmacany, sprawdzony, zwrócony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Pan w komputroniku powiedział mi to samo .Kupiłem  przez neta ale płaciłem gotówka w sklepie i niby nie mogłem zwrócić w ciągu 10 dni a jakbym zamówił na dom to już tak.

Bez róznicy wolałbym opylic przez neta  i stracić stówke czy dwie niz sie sądowac jesli stanąłby okoniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej.

 

W momencie kiedy zamawiamy coś przez Internet (musi dojść do płatności, lecz zamówiony towar może być odebrany w sklepie stacjonarnym) dochodzi do zawarcia umowy na odległość. W związku z tym przysługuje nam prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni (od 25 grudnia 2014 r.) bez podania żadnej przyczyny.

 

Natomiast jeśli rezerwujemy towar w sklepie (tak jak np. w rtv-euro-agd, czy też innych popularnych sieciach odzieżowych), do zawarcia umowy nie dochodzi na odległość, lecz na miejscu. Klient ma prawo do zobaczenia i sprawdzenia towaru czy jest sprawny i spełnia jego wymagania.

 

Dokładnie na ten temat napisaliśmy artykuł pod adresem: https://prokonsumencki.pl/blog/czy-mozna-zwrocic-towar-zakupiony-w-sklepie-stacjonarnym-piszemy-o-tym-jakie-uprawnienia-ma-kupujacy-w-sklepie-tradycyjnym/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...