Skocz do zawartości
Jacob7s

Spadki/fps ściny w grach wina zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż mam pewien problem związany z ścinami w grach oraz spadkami fps'ów.

Głównym podejrzanym jest zasilacz, zakupiłem multimetr i zmierzyłem  napięcia w stresie jak i w spoczynku.

Napięcie 12V (podłączone do karty graficznej GTX 970 Gigabyte).

Na pulpicie napięcie 12V wynosi dokładnie 12.09-12.12 natomiast w grze Dying Light spada do 11.80-11.85 przy czym gra działa w 40 fps (są nawet spadki poniżej 25 fps) na najniższych detalach, w trakcie "przycięcia'' napięcie skacze z 11.80 nawet do 12.30.

 
 
I pytanie czy to może być przyczyna tych zacięć w grach mniej-słabiej wymagających typu: Minecraft CS:GO H1Z1 Witcher 3 itd.
 

PC SPEC

 

I7 4790K (temperatury w normie 60-65)

GTX 970 Gigabyte (temp 62-70)

Z97X-Gaming 3 

Corsair Vengeance 2x4 gb 2400 mhz

SSD Kingston HyperX 128 gb

Zasilacz: 600v Zalman: ZM600-LX 

 

Dodatkowo dodam że pożyczyłem od kolegi mobo ramy i dysklecz wymiana tych częsci też nic nie dała

Edytowane przez Jacob7s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzenie multimetrem nie zawsze jest precyzyjne, ten zasilacz nie jest zły, wykluczyłeś problem programowy ? (stery, apki w tle ?)

Software na 100% wykluczony.

Robiłem 4 razy formata, był instalowany 2x Windows 7 Ultimate 64 bit, potem zainstalowałem Windowsa 8.1, na sam koniec Windowsa 10 Pro 64 bit.

Instalowałem najnowsze jak i najstarsze sterowniki w celu upewnienia się czy te najnowsze nie są wadliwe, lecz na wszystkich sterownikach ten problem występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wyłączyć HT?

Tak funkcja Hyper-Threading była wyłączana, ale nic ona nie pomogła :/

Próbowałem też obniżyć-zwiększyc napięcia Vcore i innych bajerów, niestety ten zabieg również nie pomaga.

Dodatkowo dodam że czasami przy uruchamianiu systemu obraz się nie pokazuje, windows działa w tle słychać dzwięki ale obrazu nie widać.

Jedynie restart pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz jest najmniej prawdopodobny. Gdyby nie wyrabiał, miałbyś resety, freezy, BS ale nie spadki fps.

 

Spróbuj może system postawić na jakimś hdd, skoro wszystko wymieniałeś już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz jest najmniej prawdopodobny. Gdyby nie wyrabiał, miałbyś resety, freezy, BS ale nie spadki fps.

 

Spróbuj może system postawić na jakimś hdd, skoro wszystko wymieniałeś już.

Nie wiem sam co mam o tym myślec, system był już stawiany na 2 dyskach ssd oraz na hdd też.

Jeżeli to nie zasilacz to co w takim razie?,  wymieniłem mobo, ramy, dyski, paste na procku, kable sata 3 od dysków, karte graficzną. Jedyne rzeczy których nie wymieniałem to procek i zasilacz, wątpie żeby procesor był odpowiedzialny za te spadki fps i ścinki ew grach.bardziej śmiem obstawic na zasilacz który wydaje jakieś dziwne dzwieki.

Swego czasu też wystepowaly bsody.

lub Mobo nie widziało żadnego urządzenia (dyski,naped itd) pomagało jedynie odłączenie 1 z dysków i ponowne go włożenie wtedy płyta wszysto wykrywała,

Edytowane przez Jacob7s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...