Skocz do zawartości
Molgrim

Monitor do gier i filmów za ok 800-1400zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Chciałbym zakupić nowy monitor, obecnie korzystam z IIYAMA PorLite E2207WS. W zastosowaniu będę go wykorzystywał do gier (MMo, RPG, strategie), a także do oglądania filmów z dziewczyną. 

 

W temacie dałem dość duży rozrzut ceny, ponieważ:

 

1. Obecnie posiadam komputer z Pentiumem G860 i kartą graficzną Radeon HD 7850 z 1GB VRamu, więc zdaję sobie sprawę że nawet w Full HD sobie nie pogram, jednak

2. Planuję modernizację komputera mniej więcej pod koniec roku (czekam na nowe karty graficzne i może odświeżenie procesorów, na ZEN się raczej nie doczekam). Chcę wydać na nowy komputer + monitor maksymalnie 5000zł.

 

I teraz zastanawiam się czy lepiej jest kupić jakiś dobry monitor full hd i ewentualnie trochę zaoszczędzić na komputerze, czy jednak istnieje szansa na zmieszczenie się w budżecie z przyzwoitym monitorem w rozdzielczości 2560x1440. 

 

Monitor full hd chciałbym kupić za maksymalnie 1200zł jednak jeśli tańszy monitor będzie niewiele gorszy wolę zaoszczędzić, niż dopłacać za drobną poprawę jakości. 

Edytowane przez Molgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonusso3 widziałem ten temat, był dla mnie pomocny, niestety nie znalazłem w nim odpowiedzi na pytanie czy jest sens szukania czegoś w wyższej rozdzielczości, czy lepiej pozostać na pewnym full HD (w innym temacie pojawił się link z monitorem 2560x1440 za ~1350zł http://www.x-kom.pl/p/220542-monitor-lcd-led-25-dell-u2515h.html?partnerid=100327593&sm12=MjE=&ts=1451065852&token=ab77c50190cf98f8470df923bec0b931).Niestety przez przypadek stworzyłem temat zanim wszystko opisałem :/. 

Edytowane przez Molgrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze monitor Eizo Ev2450 za 1250zł.

 

W takim wypadku rozumiem, że albo biorę Eizo i cieszę się najwyższą jakością obrazu (jak na ten zakres cenowy), albo biorę Della 2515H i w przyszłości mogę się cieszyć wyższą rozdzielczością, ewentualnie LG i format 21:9 za to dostaję gorszą matrycę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...