Skocz do zawartości
darekocur

Aktualizacja Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum

 

 

Mam Netbook Acer aspire z Windows 7 starter, są problemy z aktualizacją do Windows 10.

Dokonałem próby aktualizacji przez stronę Microsoft, cały Windows 10 się pobrał, ale po ponownym uruchomieniu znowu ruszył z Windows 7 starter.

W trakcie aktualizacji był monit o odinstalowanie office 2010.

W czasie aktualizacji można swobodnie korzystać z komputera, musiałem odinstalować pakiet office ręcznie.

Komputer ponownie się uruchomił ale wystartował po raz kolejny z Windows 7.

Gdzie ten Windows 10, który się pobrał i rzekomo zainstalował?

Na dysku mam zainstalowane dwa systemy Linux i Windows 7.

Może trzeba nawet do upgrade on-line zmienić ustawienia w bios?

Albo przyczyną jest nie wykonywanie aktualizacji obecnego systemu, dawno go nie zaktualizowałem, o ile w ogóle to zrobiłem.

Jak usunąć te partycje spoza Windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... W czasie aktualizacji można swobodnie korzystać z komputera ...

 

To mnie zastanawia- wprawdzie nie aktualizowałem  z 7 a z 8.1 (preferuję czystą instalkę, ale taki miałem rozkaz) ale o korzystaniu z kompa mowy nie było przez 3-4 godziny- podczas ściągania- OK, ale podczas aktualizacji- kółko postępu i tyle.

 

IMO aktualizacja jest "wery juzer frendly"- nic nie trzeba zmieniać- tym bardziej w biosie- o to zresztą chodzi M$- żeby wszyscy, nawet lajkonicy zainstalowali 10 uwalniając ich od konieczności poprawiania 7 i 8.

 

Wspomniany 8.1 też nie był aktualizowany- zaraz po upgrejdzie z 8 (i "przygodach" z tym związanych) aktualizacje wyłączyłem.

 

Może Linux instalerowi nie pasi?

 

O jakie partycje pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycje, ktore masz przed uruchomieniem się systemu revovery po linuxie, po recovery windows 7 itd... memory test.

Jak pousuwać i żeby była jedna?

Cała 10-tka mi się pobrala z tego co znajomego sie pytałem jest w folderze "Windows" jako ikona instalacyjna, a ja jej znaleźć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałeś programu Media Creation Tool i wybrałeś opcję zaktualizuj ten komputer czy może pobrałeś ISO?

W ostatnim momencie nie można korzystać już z komputera. W tle wyskakuje niebieska plansza i bez skrótów klawiaturowych nie zminimalizujesz jej.

 

Obserwowałeś cały proces? Jak coś się nie powiedzie, to następuje automatyczne przywracanie Win7 i ponowne uruchomienie.

Wysłano z Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałeś programu Media Creation Tool i wybrałeś opcję zaktualizuj ten komputer czy może pobrałeś ISO?

W ostatnim momencie nie można korzystać już z komputera. W tle wyskakuje niebieska plansza i bez skrótów klawiaturowych nie zminimalizujesz jej.

 

Obserwowałeś cały proces? Jak coś się nie powiedzie, to następuje automatyczne przywracanie Win7 i ponowne uruchomienie.

Wysłano z Lumia 920

teraz juz tworzy obraz iso.

a mogę potem w dowolnym momencie włożyć pendrive i ruszyć instalacje z usb?B

będzie potem jeszcze "wołał" o łączenie z internetem, czy obejdzie się bez przy instalacji z usb pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jeśli to pierwsza aktualizacja to zawszę robię online, żeby nie było kłopotów z aktywacją.

Raz zrobiłem offline całkowicie czystego 7 SP1 i nie chciał się aktywować potem, ale to mógł być pojedynczy przypadek.

Wysłano z Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...