Skocz do zawartości
z3l

Klonowanie dysku i problem z bootloaderem

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Zaliczyłem wtope :D

Mialem dysk ssd 60gb, kupiłem 120 i chciałem sklonowac całość programem macrium reflect. Zrobiłem sobie usb z windowsem pe i macrium, sklonowalem dysk (razem z ta partycja zastrzeżona 100mb).

Poszlo szybko i ladnie, dalem wiec w opcjach tego programu 'fix windows boot problem', poprawnie wykryl dwa systemy, dalem żeby system z dysku 60gb ignorowal i niech naprawi boot record. No i mam, ze setting disk id ok, updating drive letters assigmens ok, setting active partition ok, updating partition boot sector i Creating bcd failed :(

 

To wyczyścilem do zera dysk 60gb. Ustawilem diskpartem na nowa partycje 100mb jako active. Sprobowalem znowu programem - znowu fail.

 

Próbowałem bootrec, fixmbr i fixboot nic nie daja. Rebuildbcd i scanos pokazuja 'the resource loader cache doesn' t have loaded mui entry.'

 

Jak wkładam usb z windowsem 7 i daje napraw system, to dostaje komunikat 'Ta wersja opcji odzyskiwania jest niezgodna z wersją systemu Windows,który probujesz naprawic.'.

 

Próba włączenia komputera z dysku daje error 0xc000000f an error occured while attempting to read the boot configuration data.

 

Plz help :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...