Skocz do zawartości
elMateusz667

Problem z podkręconym procesorem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż kilka miesięcy temu kupiłem pamięci ram hyperX 2x8gb 2400mhz ( wcześniej miałem 1600mhz ). Wszystko było dobrze tzn. pamięci były podkręcone do 2400mhz zaraz po włożeniu, a sam procesor ( i7 4790k ) był na taktowaniu 4,0Ghz. Ostatnio czyli kilka dni temu zrobiłem aktualizacje BIOSu ( MSI GAMING 3 Z97 ), wtedy wszystkie ustawienia w UEFI przeszły do ustawień fabrycznych, a same ramy miały taktowanie 1600mhz, wiec postanowiłem użyć opcji xmp aby ramy miały taktowanie 2400mhz i wszystko byłoby dobrze bo ramy są podkręcone, i nie ma z nimi problemu ale sam procesor podkręcił się do 4,4ghz .. tzn. Kiedyś testowałem opcje OC GENIE IV wtedy to sam system wykrywał taktowanie 4,4ghz, aktualnie w informacjach systemu jest napisane 4,0Ghz ale takie programy jak Command center od MSI, OCCT, RealTemp pokazują taktowania 4400mhz, a menedżer urządzeń 4,36Ghz. Podkręcony procesor przeszkadza mi troszeczkę ponieważ są na nim wysokie temperatury tzn. Posiadam chłodzenie Be quiet! Dark rock pro 3 bk019. w programie Command Center od MSI można ustawiać prędkość wiatraków od chłodzenia jak i od obudowy ręcznie aczkolwiek zostawiam to na ustawieniach które były gdyż na taktowaniach 4,0Ghz max temp. według OCCT i RealTemp to 58-60 stopni gdzie samo chłodzenie nie jest używane w 100% ( tzn. konfiguracja prędkość wiatraków w stosunku do temperatury jest ustawiona tak że max. prędkość wiatraków to jakieś 65/67% przy tych 58 stopniach). Próbowałem kiedyś sam skonfigurować to chłodzenie ale temperatury sięgały do 62/65 stopni. Aktualnie na taktowaniach 4,4Ghz max temp. to 85 stopni, szczerze to nie podobają mi się te temperatury ponieważ uważam że 85 stopni to trochę za dużo ( aczkolwiek nie jestem ekspertem dlatego też mogę się mylić ). Chciałbym jakoś wrócić do tego taktowania 4,0Ghz z zachowaniem taktowania 2400mhz dla pamięci ram, z tego co pamiętam w BIOSie mam pokazane taktowanie 4,0Ghz dlatego też nie rozumiem tych dodatkowych 400mhz dla każdego rdzenia. Aczkolwiek mogę dodać że przy teście programem LinX kiedy temperatury dotarły do temperatury 85 stopni w programie MSI command center obniżyło sie taktowanie z 4400mhz do 4000mhz, same programy typu RealTemp i OCCT tez pokazywały taktowanie 4000mhz ... kiedy temperatury spadły do 70 stopni taktowania wróciły do 4400mhz.

 

Chciałbym prosić was o pomoc z tym procesorem aby powrócić do taktowania 4,0ghz z zachowaniem tych 2400mhz dla pamięci Ram ( chyba że ktoś ma pomysł z tym chłodzeniem np. jakaś lepsza konfiguracja - o ile to możliwe).

 

Dodam jeszcze specyfikację, żeby nie trzeba było tego szukać pomiędzy tym co pisałem:

 

Msi Gaming 3 z97

Intel core i7 4790k

Be Quiet! Dark Rock Pro 3 bk019.

Kingston HyperX Savage ddr3 2x8gb 2400mhz CL 11

 

Obudowa: cooler master haf 912 plus

 

Dziękuje zainteresowanym ( o ile tacy się znajdą ) i proszę o Pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw wszysko od proca na auto tylko pamięci wczytaj profil xmp

poczytaj też o turbo procka bo coś mi się wydaje że procek chodzi na 4giga tylko ma aktywne Turbo 

copś dziwne te temperatury przy tak mocnym chłodzeniu 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...