Skocz do zawartości
mswol

Artefakty/nie działające karty graficzne

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy Forumowicze,

Na początku zamieszczę specyfikację mojego pudełka:
Pł.Gł: Gigabyte MA785GMT-UD2H
Procesor: AMD Phenom X4 B50 (odblokowane 2 rdzenie ukryte, przed odblokowaniem był X2 i delikatnie sie różniła nazwa, sprawdzę jak będzie niezbędne)
Karta graficzna: chwilowo "używam" wbudowanej do chipsetu - Radeon HD4200, Zotac GeForce GTX 470, Ati Radeon 
Ramy: Kingstona 2x2GB taktowane 1333
Zasilacz: Coolermaster b600 600w


Zaczynając od początku wcześniej zdarzał mi się ze dwa razy podczas grania w csa na karcie GTX 470 po dłuższym graniu freez i wyłączenie kompa, ale po tym sytuacja wracała do normy. Temperatury jakie osiągała ta karta były naprawdę duże, jednak uspokajała mnie lektura googla mówiąca, że ta karta jest raczej typem ciepłolubnym i temperatury w okoliach 85-90C nie są dla niej niczym nadzywczajnym. Ostatnie granie w csa skończyło się tak jak wyżej opisałem, tylko tym razem po uruchomieniu ponownym ogromne artefakty zostały i karta wydaje się być martwa(nie sprawdzane na innym kompie), odruchowo podłączyłem moją starą kartę graficzną, bodajże radek hd3870 i tam również artefakty występowały(ta karta również jest nieużywalna) mimo, że kilka tyg temu karta działała u kolegi. Następnym krokiem było spróbowanie odpalenia kompa z wbudowanej karty graficznej, jednak ten sposób jest również bardzo problematyczny gdyż, po pierwsze: bez sterów zacina się myszka i jest nieużywalny komputer, po zainstalowaniu sterów co chwilę łapie freeza i po + - 30s pojawia się komunikat, że sterownik karty został zatrzymany, ale udało się go uruchomić ponownie. Teraz może przejdę do tego co robiłem i w jaki sposób probowałem diagnozować problem.
1. Testowałem ramy memtestem, przez 5h żadnego błędu.
2. Reinstall sterowników kilkukrotny, plus oczywiście usuwanie w trybie awaryjnym driver cleanerem i ddu guru 3d.
3. Jakikolwiek test gpu kończy się błyskawicznym crashem.
4. Test novabenchem również zakończył się na gpu, a właściwie nawet nie wystartował, skończyło się na 2 klatkach.

5. próbowałem wyłączyć dwa dodatkowe rdzenie, bez skutku, dalej to samo.

Liczę na Waszą pomoc i jak najłagodniejszy wyrok bo sprzęt dopiero co zakupiłem i smutno będzie po miesiącu wyrzucać w śmieci.

Pozdrawiam Maciek Swół. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dość istotne pytanie. Czy wszystkie te objawy występują od razu po włączeniu komputera, czy dopiero po kilku lub kilkunastu minutach od włączenia?

problem pojawia się od razu, na kartach graficznych zewn. artefakty są już w biosie i nawet dalej nie próbuję a na wewn. artefakty są już od pojawienia się pulpitu, delikatne bo delikatne, ale po obciążeniu gpu jakimś programem wywala randomowe bsody.

 

Edit: wymieniłem kartę graficzną i wszystko działa. temat do zamknięcia :) 

Edytowane przez mswol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...