Skocz do zawartości
T4d3u5z

SSD + HDD włączanie i wyłączanie HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem dziś dysk WD 1TB Blue i zainstalowałem obok SSD Crucial 128GB. Na HDD nie mam jeszcze nic zainstalowane (jest tylko sformatowany), a przy tylko włączonym pulpicie dysk włącza się co kilka sekund, by za chwilę się wyłączyć. Powinienem zmienić jakoś opcję zasilania, czy cokolwiek innego, żeby dysk włączał się tylko wtedy, gdy z niego będę korzystał?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest normalne, że dysk włącza/wyłącza się co kilka sekund, nieważne jak masz ustawione opcje oszczędzania energii, to nie powinno się dziać. Lepiej sprawdź czy on walnięty nie jest najpierw :-). Możesz ustawić po jakim czasie nieużywania dyski mają zostać wyłączone w opcjach zasilania (zakładam że używasz Windowsa), z niektórymi dyskami WD (Greeny były z tego znane) jest natomiast taka sprawa, że lubią ignorować to ustawienie, więc musisz to przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie. Okazało się, że to nie dysk, lecz włączający się co chwila wentylator półpasywnego zasilacza XTR 550. Czytałem, że to dość spotykana przypadłość, lecz nie wiem, czy nadaje się na gwarancję. Zapytam w innym dziale. Temat do zamknięcia.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...