Jump to content
DesoloAnimus

RAID 1, osobny HDD+program czy inna metoda backup'u

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję metody bezpiecznego backup'u danych. Zdjęcia, filmy wykonywane i obrabiane dla klientów, są dla mnie bardzo ważne. Dotychczas przetrzymywałem wszytko na 750GB HDD paroletnim Samsungu. Danych jednak przybywa, pojemność jest niewystarczająca, wielkość nowego HDD jaka mnie interesuje to 2TB (WD Green, ew. RED) jednak pojawia się kwestia bezpieczeństwa.

Wydajność to nie problem gdyż większość pracy odbywa się na SSD tam gdzie gdzie system i programy do edycji i obróbki - więc stricte magazyn.

 

RAID1 ponoć bywa problemowy w przypadku próby odzyskania danych, istnieje szansa na śmierć obu dysków jeśli zasilacz nie przyjmie skoku napięcia na siebie, sam coś schrzani. Słyszałem iż często są polecane rozwiązania typu dysk zewnętrzny/osobny i przy program typu Acronis True Image Home i wykorzystanie funkcji "Non Stop Backup".

 

Może polecicie jakieś inne rozwiązania ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

RAID nie uchroni Cię przed złośliwcem co Ci dane zaszyfruje. Lepiej raz na dzień/tydzień podłączać dysk ręcznie, synchronizować dane i odłączać jako "Offline backup". To samo tyczy się wylania piwa na jednostkę, przedziwną anomalię zasilacza palącą dyski, czy włamanie i kradzież całej budy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"synchronizować dane"... co masz na myśli? Jakis program w tym celu? Opcję w windowsie? (W7). Nie będę przecież pliku po pliku przenosił, kopiował i podmieniał całych katalogów raz po razie zwłaszcza gdy zrobi się z tego więcej niż parę GB. Nie znam tematu za bardzo, nie wiem jak się za to zabrać stąd pytania ;).

Edited by DesoloAnimus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.