Skocz do zawartości
vicu

Zakup monitora 22"- 23" (23,6") - porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym zakupić monitor 22" bądź też 23" (23,6") z przeznaczeniem do gier. Od 8 lat użytkuje Samsunga 933HD 19" i już nie mogę na ten mały ekranik patrzeć wink.png. Chciałbym jednakże rozwiać jedną wątpliwość:

Mianowicie w jednym z artykułów w internecie ( http://gadzetomania.pl/10662,jaki-monitor-do-gier-a-jaki-do-grafiki-nie-licz-na-sprzedawce-wybierz-sam ) przeczytałem aby dobierać monitor (i co za tym idzie jego natywną rozdzielczość) do mocy obliczeniowej karty graficznej. Posiadam Geforce'a GTX 750Ti 2GB i o ile w rozdzielczości 1366x768 (taką maksymalnie obsługuje mój monitor) gram zazwyczaj na najwyższych detalach to nie sądzę bym w 1920x1080 także mogł sobie na to pozwolić. Autor artykułu pisze, że zmiana rozdzielczości do mniejszej niż natywna może spowodować jeszcze większy lag.

W związku z powyższych chciałem jeszcze Was dopytać czy zmniejszenie rozdzielczości (z natywnej 1920x1080) będzie powodowało jeszcze większy lag w grach bądź też nie będzie miało wpływu na zwiększenie ilości FPS? Czy obraz będzie mniej ostry/krawędzie bardziej szarpane? Pytam bo zastanawiam się czy jest po prostu sens wymiany monitora z 19" na 23" jeżeli moja karta graficzna nie będzie w stanie obsługiwać go komfortowo.

Edytowane przez vicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty liczysz na jakość czy na ilość FPS bo się zgubiłem. Zgadywać też nie będę w co grasz. Grafika jest słabsza ale bez przesady, obniżysz detale i spokojnie sobie pograsz w FHD. Na pewno będzie lepiej niż zmniejszanie rozdzielczości dla wyższych detali. A sens wymiany starego monitora na nowy zawsze jest, mnie sobie oczy męczysz ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...