Skocz do zawartości
zxcv741

Laptop do pracy z tekstem - max 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje porady co zakupić. Sam ogólnie w temacie siedzę o tyle o ile, ot tam nowości jak są to przeczytam parę zdań i wiem jak się połapać w danych technicznych podzespołów, niemniej od dłuższego czasu nie potrzebowałem nic kupić, wiec moje ogarniecie jest bardzo słabe, dlatego przychodzę pytać o pomoc.

 

Maksymalna cena jaka jest akceptowalna za laptopa to 5000, niemniej do tego, do czego ma służyć to jestem przekonany, że do 3,5 da się zamknąć. Mianowicie ma być to laptop stricte do pracy, pracy tłumacza używającego takich programów jak Trados, Verifika, Memoq, Wordfast oraz pakiet Office (głównie Word i Excel), a także słowniki i praktycznie zawsze otwarta przeglądarka w tle tudzież kilka tych programów na raz. Zwrócę uwagę na Wordfasta, bo to ścierwo jest cale, calutkie w javie, a przetwarza duże ilości tekstu i chodzi jakby chciał, a nie mógł. Nie znam dokładnie wymagań tych programów, ale sadze, że siedzą głownie na procesorze, ramie i dysku. Szczególnie myślę, że ram jest istotny ze względu na x instancji programów na raz (jak mówiłem, praktycznie stale przeglądarka w tle z x zakładek otwartych. Laptop musi tez być dość duży, 17,3 to minimum. Zależałoby mi tez na dysku ssd by to wszystko szybko włączało się, wyłączało i tak dalej. Nie wiem jak z matryca, TN niby jest dobra do tekstu, ale IPS wydaje się lepszym wyborem aktualnie, niemniej zależy mi na dużym kontraście i wyrazistości kolorów, niekoniecznie na czasie reakcji, bo poza praca to ewentualnie będzie tam oglądany jutub albo film, moooże jakieś bardziej <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>łowate gierki, ale raczej nie. Słyszałem o tych liniach biznesowych z gwarancja naprawy na następny dzień, jeśli ktoś cos więcej wie to chętnie się przysłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem z branży, więc mogę coś doradzić. Odnośnie wymagań, to myślę że najbardziej przydaje się dysk SSD, bo przy tłumaczeniu czy importowaniu/eksportowaniu pamięci tłumaczeniowej CAT-y odwołują się często do TM, która jest na dysku. CAT-y nie mają jakiś ogromnych wymagań co do CPU ani RAM, dwa rdzenie w zupełności wystarczają, wielowątkowości nie wykorzystasz. Przy włączonym kliencie poczty, Tradosie, Acrossie, przeglądarce z kilkunastoma zakładkami i dwóch słownikach wykorzystanie pamięci RAM mam 3,8 GB, także na chwilę obecną 4 GB wystarcza, a 8 GB będzie aż nadto. Do tekstu matryca TN wystarcza, do gier rzeczywiście możesz rozważyć IPS.

 

Skoro laptop ma być głównie do zarabiania pieniążków, brałbym coś z gwarancją door to door z serii biznesowej Della (np. Latitude) lub Lenovo. Konkretnych modeli nie polecę, bo nie mam dobrego rozeznania w laptopach.

 

Podsumowując, co powinno się w laptopie znaleźć moim zdaniem: SSD, CPU 2-rdzeniowy (lub 4-rdzeniowy, jeśli chcesz na nim grać + dedykowane GPU), maks. 8 GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być z systemem, ale jeśli będzie z windowsem 10 to będzie całkiem fajnie, bo raczej wyjdzie trochę taniej niż kupować osobno system.

@grzechotnik - tak mi się tez wydawało, bo komputery w biurze maja wszędzie dyski ssd, a niektóre miewają podobne bebechy lub ciut gorsze niż mój w domu, a caty i cala reszta tam śmiga znacznie szybciej, a natychmiastowe alt tabowanie i operacje na x plikach w tradosie to dość istotna rzecz

 

Ta gwarancja "dzień po" strasznie kusi, niemniej jak rozumiem tylko ten Latitude ja posiada? Inspirony już nie? Bo byłby świetny ów latitude, gdyby miał matryce 17,3. Niemniej jeśli inspiron ma te sama gwarancje to trochę zmienia postać rzeczy

 

Gierek raczej tam serio nie będzie, może sporadycznie diablo 3, do gierek będzie stacjonarka, niemniej te 8gb ramu lepiej niech będzie, zawsze to ciut przyszłościowe+można jakieś "pomagające pracy bzdety" odpalić w tle :P

Edytowane przez zxcv741

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dell24.pl/p/6254/Laptop-DELL-Inspiron-5759-17-3-FHD-i7-6500U-1TB-8GB-R5-M335-Win10Pro-2Y-DND

http://www.x-kom.pl/aktualnosci/1320-domowa-naprawa-dell.html

Dwa lata Dell DND czyli ma, przy zakupie zawsze możesz upewnić się.

 

http://www.dell24.pl/p/6026/Laptop-DELL-Inspiron-5759-17-3-039-039-FHD-i7-6500U-8GB-1TB-R5-M335_4GB-W10H-PL-2YNBD-srebrny  a ten ma Next Bussines Day. Ciekawe.

 

Oczywiście to odnośnie gwarancji, a nie propozycja konkretnej konfiguracji.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y700-17 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 GTX960M FHD IPS

Jest najlepiej wykonany jeśli mowa o obudowie, aluminiowa w całości. Matryca jednakże jest tutaj półmatowa, parametrami bardzo dobrej jakości, wysokie podświetlenie, szerokie kąty widzenia i kontrast.

maksimum: 392.2 cd/m² średnia: 370.1 cd/m²
rozświetlenie: 87 %
kontrast: 932:1 (czerń: 0.4 cd/m²)

Mocne procesor 4-rdzenie 4-wątki wysokie taktowanie, 6-ta gen skylake, szybki ram DDR4, karta graficzna najwydajniejsza w tym budżecie GeForce'a GTX960M z pamięcią DDR5. Podświetlana klawiatura, głośniki marki JBL dobrej jakości. Możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk SSD pod M.2 wewnątrz, masz wtedy 2 dyski w środku. System operacyjny w zestawie, wartości ~400zł w wersji OEM osobno.

I popracujesz i pograsz na nim w zadowalającej jakosci - max. detalach w powyższe gry.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FxJ Laptop będzie raczej sporadycznie na biurku, raczej do pracy właśnie gdzie indziej

 

@wmk raczej jednak celowałbym w coś konkretnie biznesowego/biurowego niż gamingowa edycje Lenovo, mimo iż miałem z nim do czynienia i jest całkiem w porządku

 

@NostradamuSek jednym słowem najlepiej dzwonić i próbować się dowiedzieć, wciąż mnie najbardziej właśnie do tego inspirona wyżej ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wmk obudowy robią porządne, tu się zgodzę i całkiem ładne, pewnie w nowszych się to tylko poprawiło

@Prosaid tak, dlatego informacja czy inspirony mają te gwarancje jest dość ciekawa

 

@FxJ jesteś pewien z tą gwarancją? Ten hp...no wygląda porządnie, naprawdę, tylko znów nie wiem czy to nie będzie overkill. Jakby wypadł w porównaniu z tym http://www.komputronik.pl/product/206825/Komputery/Laptopy/HP_ENVY_17_j010ew_750GB_HDD_128GB_SSD_16GB.html#productPromotions ? Pomijając oczywiście maluutki ssd, bo sądzę, że szło by wymienić. Chodzi mi o spojrzenie na bebechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że 4,5 tys. za laptopa z procesorem ulv i radeon-em R7 bo to praca z tekstem.. no i że probook.. ale probook to niższa seria biznesówek od HP - czyli później lepsze to elitebook czy zbook.. no nie wiem czy jest tyle wart. Wolałbym już naprawdę takiego lenovo z procesorem HQ i GTX960M mimo że ponad wymagania to i obudowa solidna i mocne podzespoły w tej cenie czy dobrej jakości matryca IPS, czego nie ma probook (TN-ka).

 

Envy to wersja konsumencka, jest to stary model, już nie produkowany. To leżak magazynowy/outlet co nawet wskazuje informacja dostępności - 'Poznań Outlet', no i gwarancja w serwisie zewnętrznym, cokolwiek to znaczy dla nowych produktów gwarancja jest 2-letnia w serwisie producenta. 

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...