Skocz do zawartości
w4rdi

Wadliwy zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pewien problem z komputerem. Otóż często zdarza mu się po prostu wyłączyć podczas gry w np. Wiedźmin 3. Co ciekawe, dzieje się to tylko podczas cutscenek, tych dłuższych. Moje pierwsze podejrzenie spadło na zasilacz, bo komputer jest przez cały czas zupełnie chłodny, również w momencie wyłączenia.

 

Poniżej specyfikacja komputera:

 

zasilacz: Corsair VS 650W

mobo: Asrock Z87 EXTREME4
grafika: Asus GeForce GTX 980 DC2 OC Strix 4GB
procesor: Intel Core i5-4670K 3.4GHz
RAM: Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 BOX
obudowa: CoolerMaster 690 III
HDD: Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)
cooler CPU: Thermalright HR-02 Macho 120

 

Komputer był na początku składany z grafiką Palit GTX 780 Super Jetstream. Działo się to samo. Zmieniłem grafikę na 980 i problem nadal występuję, w związku z czym na pewno nie jest to problem z kartą graficzną.

 

Niestety nie mam żadnego fizycznego miernika napięć do zasilacza.

 

Byłoby świetnie, gdybyście pomogli zdiagnozować ten problem. Nie ukrywam, że jest to dosyć irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza się tylko podczas grania? Tylko w Wiedźminie czy też w innych grach? Na pulpicie lub też programach 2D jest OK?

Zapuść jakiś program do "katowania" CPU, np Prime i sprawdź czy nie będzie problemów. Podaj temperatury CPU i GPU zaraz przed zwiechą (jakiś program monitorujący w tle).

Próbowałeś na innych sterownikach od karty graficznej? Sterowniki od mobo aktualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawie na pewno zasilacz, puść np. PSU test w OCCT czy Furmarka, komp powinien się też zresetować.

O ile dobrze pamiętam, to były już na forum co najmniej 2 przypadki z corsairem vs, gdzie ten zasilacz nie domagał. Resztę gratów masz z górnej półki, a zasilacz wybrałeś budżetowy - oszczędzanie na zasilaczu się mści.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...