Skocz do zawartości
xZdzislawx

Wybór monitora 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

obecnie siedzę na 25" monitorze 60hz. Postanowiłem kupić sobie monitor z odświeżaniem 144hz. Niestety monitory 25" nie należą do popularnych, więc muszę wybrać 24" lub 27".

Upatrzone mam następujące iiyamy GB2488HSU, GB2788HS i ewentualnie LG 24GM77-B.

Czy jest jakaś różnica między iiyamą 24" a 27"? Czytałem coś w internecie że 27" wersje są lepiej zrobione itp. Czytałem również, że 24" od LG ma lepsze kolory i jest bardziej udany od iiyamy.

 

Wiadomo coś Wam na ten temat? Może ktoś widział je w realu?

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

PS: Za propozycje IPSów uprzejmie dziękuję, ale nie skorzystam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up, bardzo subiektywną rzecz napisałeś. Ja od 5 lat siedzę na 27" 1080p iiyamie @60Hz (E2773HDS), do monitora mam zazwyczaj 70 - 80 cm i nie mam żadnych problemów z "widzeniem tylko pikseli". Co więcej, zaliczyłem przesiadkę z 24" 1680x1050 i nie powiem, żeby sprawiło mi to jakiś dyskomfort. 

 

Co od odpowiedzi w temacie, te monitory praktrycznie różnią się tylko wielkością matrycy. 24" jest odrobinę jaśniejszy (350 vs 300 cd/m²) i ma jedno wyjście HDMI więcej (2 vs 1).

 

Nie widziałem obu na raz na żywo, ale nie powinno być różnic w kolorach. Jeżeli nadal masz wątpliwości co do wielkości, to od siebie dodam, że zdecydowanie warto postawić na 27". Oba monitory są dosyć podobnie wykonane, a ja na Iiyame złego słowa nie powiem ;)

Edytowane przez Rebe1mind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

A jaki masz cpu  i gpu ze chcesz 144 hz bo czesto najlepsze do gier 6700K ledwo to zapewnia ?

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...